TELEFON W SPRZEDAŻY, CZYLI TEGO NA PEWNO NIE ROBISZ

telefon w sprzedaży

Czy wykorzystujesz telefon w sprzedaży? Czy dobrze go wykorzystujesz? Czy telefon może pomóc w zwiększeniu sprzedaży w firmie? Pewnie czytając te pytania, myślisz, że odpowiedzi są oczywiste i po co te pytania? Przeczytaj ten artykuł, a pewne rzeczy w swojej firmie z pewnością usprawnisz i wprowadzisz nowe.

TELEFON W SPRZEDAŻY - ROZMOWA Z KLIENTEM

Rozmowa telefoniczna w sprzedaży to zazwyczaj pierwszy kontakt z klientem. Często jednak zaniedbywany i niedoceniany. Tak przynajmniej wynika to z moich doświadczeń na konsultacjach w firmach, z którymi współpracuję. Ten zaniedbywany krok kosztuje wg moich szacunków od około 30 do nawet 40% sprzedaży każdego miesiąca. Sporo, prawda?

Poniżej krótka instrukcja jak wykorzystać telefon w sprzedaży, tak aby pieniądze z firmy nie uciekały.

JAK WYKONAĆ TELEFON SPRZEDAŻOWY - INSTRUKCJA

1) CZAS NA PIERWSZY TELEFON SPRZEDAŻOWY: ZAPYTAJ, CZY OFERTA DOTARŁA

Tego etapu większość firm nie robi. Wysłana oferta uznawana jest za otrzymaną. A to błąd. Skrzynki mailowe mają swoje filtry zabezpieczające. I maile przychodzące wpadają do spamu. Choć to wiemy o tym u siebie, nie stosujemy tego u Klientów. Takie proste, a to pierwszy etap, gdzie tracisz potencjalnego Klienta. Wykonaj pierwszy telefon sprzedażowy, kiedy wyślesz ofertę.Chcesz otrzymywać konkretne wskazówki jak więcej zarabiać w swojej firmie?

Zostaw swój adres e-mail i zostańmy w kontakcie!

.

2) DRUGI TELEFON SPRZEDAŻOWY: ZADZWOŃ I USTAL, CZY KLIENT ROZUMIE OFERTĘ

W większości zespołów handlowych, w firmach, gdzie sprzedażą zajmuje się właściciel, także ten etap jest pomijany. A ludzie lubią czuć, że się nimi ktoś interesuje. Warto więc o to zadbać. Czasami drobne pytanie może zmienić ofertę, zwiększyć wartość zamówienia, czy po prostu dopracować zlecenie na tyle, że potem nie będzie poprawek czy reklamacji.

3) ZWIĘKSZ SWOJĄ SPRZEDAŻ: DZWOŃ I UMÓW SIĘ NA KOLEJNĄ ROZMOWĘ

Jeśli chcesz zwiększyć swoją sprzedaż, rozmawiaj z klientami o terminach następnego kontaktu. Daj Klientowi możliwość decydowania o Waszej współpracy. Wtedy nie jesteś nachalny, a opiekuńczy. Prawda, że zmienia to postać rzeczy? Wpisuj w kalendarz termin i dane kontaktowe. Nie będziesz musiał/a pamiętać.

4) FINALIZACJA SPRZEDAŻY: ZADZWOŃ CZY KLIENT PODJĄŁ DECYZJĘ

Czasami klienci nie mają czasu na wybór swojego dostawcy i wybierają tych, którzy są bardziej aktywni. Czyli dzwonią, pytają o zlecenie itp. Zadbaj więc o to, by przypadek nie rządził Twoją sprzedażą. Niech klient nie wybiera na chybił trafił, a niech wybierze Ciebie.

TELEFON W SPRZEDAŻY - PODSUMOWANIE

Zwykły telefon sprzedażowy. 4 działania. A to wszystko pomoże Ci zwiększyć sprzedaż o około 30 do nawet 40% już w pierwszym miesiącu. Zatem zacznij używać telefonu aktywnie. Nie czekaj na telefon od Klienta, a sam go wykonaj.

Kiedyś w korpo usłyszałam takie zdanie. Telefon handlowca ma milczeć. Czyli ma milczeć jego dzwonek. Ty natomiast rozmawiaj przez telefon nieustannie. Bo kiedy telefon dzwoni, to zazwyczaj zwiastuje jakieś kłopoty. I coś w tym jest. Mając pod kontrolą kontakty z Klientem, telefon będzie dzwonił tylko w przypadku ustalania szczegółów. Zadbaj więc o swoją sprzedaż i zacznij używać telefonu aktywnie.

 

A jeśli chcesz porozmawiać z kimś, kto zna dokładnie ten proces, to zapraszam Cię na konsultacje. Tylko w listopadzie 2 godziny konsultacji w cenie 1. Zapraszam Cię serdecznie do zakupu. Dwie godziny rozmowy z ekspertem mogą znacząco przyspieszyć Twój biznes. Kupujesz, otrzymujesz maila z instrukcją i propozycją terminu i gotowe. Razem możemy pchnąć Twój biznes do przodu. Nie czekaj, działaj.

Jak zawsze życzę Ci wszystkiego dochodowego!

Jeśli interesuje Cię temat finansów w biznesie, sprawdź inne artykuły:

Znajdź mnie również w Social Mediach:

Dodaj komentarz