You are currently viewing #dochodowafirma czyli biznes z sukcesem – case study mojej klientki

#dochodowafirma czyli biznes z sukcesem – case study mojej klientki

Jeśli zastanawiasz się jakie korzyści przyniesie Ci wiedza zawarta w kursie JAK OGARNĄĆ FINANSE W BIZNESIE, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Poznaj case study mojej klientki, która przeszła ze mną przez cały proces.

Skorzystaj z tej wiedzy. Wprowadź u siebie zmiany, jeśli Ci coś odpowiada, jest zachęcające, a efekty zaskoczą Cię szybciej niż myślisz.

 

Branża: Biuro rachunkowe

Ilość osób zatrudnionych: 10 – razem z właścicielem

Cel: zwiększenie przychodów – czyli więcej zarabiać.

 

Biuro rachunkowe istnieje już wiele lat. Niestety brak czasu właścicielki na spojrzenie na własną firmę z dystansu powodowało, że zarobki utrzymywały się na tym samym poziomie, a koszty wzrastały – pensje, podatki, czynsz. Twierdziła, że nie ma czasu, nie ma możliwości na tego rodzaju działania.

 

1. Najpierw zbadaliśmy pracę pracowników, zaprosiliśmy do wspólnej analizy i wprowadzenia zmian. Oczywiście nie wszystkich, tylko szefów poszczególnych pionów. Razem 3 osoby. Właściciel, szefowa kadr i szefowa działu księgowości spółek. Poprosiłam o wypisanie wszystkich bolączek, co pomoże usprawnić warunki pracy i co możemy zrobić z właścicielką, by te warunki poprawić. Okazało się, że jest jeszcze przestrzeń na nowych klientów, należy jedynie usprawnić proces komunikacji z klientem. Ograniczyć mu czas i możliwość bezpłatnych konsultacji z pracownikami, tak by dzwonili z faktycznym problemem, a nie z każdą wątpliwością. Ponieważ nie wszystkie problemy wymagają konieczności współdziałania z biurem rachunkowym.

2. W kolejnym kroku zbadaliśmy profil klienta. Kto jest dla biura rachunkowego najbardziej dochodowy. Jaka Grupa klientów przynosi największe zyski, a która najmniejsze. To pomogło zobaczyć na jakiej grupie klientów się skupić, a których odpuścić zupełnie. Właścicielka nie chciała się rozstawać z klientami, jednak najmniej dochodowi klienci zabierali czas pracownikom, którzy w tym czasie mogliby obsłużyć innego, bardziej dochodowego klienta.

3. Dodatkowy element analizy – to była analiza usług, które firma oferowała klientom. Okazało się , ze jest kilka usług, za które Biuro nie pobiera opłat np. zaświadczenia dla pracowników o dochodach, rozliczenia PFR dla firm czy prowadzenie zajęć komorniczych innych pracowników firm. To były dodatkowe usługi, które nie widniały w cenniku. Dlatego poprosiłam, by wpisać wszystko, co biuro rachunkowe oferuje i robi dla swoich klientów. Z tego wyszła całkiem pokaźna lista. Zrobiliśmy z tego pakiety cenowe przypisane do poszczególnych grup klientów. Dodatkowo klient mógł wybrać, który pakiet chce wybrać. Niektóre były rozszerzone o konsultacje i porady. Wprowadziliśmy limity darmowych konsultacji, każda następna miała swoją stawkę.

 

Na koniec zrobiliśmy podsumowanie naszych działań. I tak:

– zwiększyliśmy zakres usług,

– stworzyliśmy pakiety cenowe dla poszczególnych grup klientów

– stworzony został profil najbardziej dochodowego klienta i na pozyskiwaniu tylko takich klientów skupiła się właścicielka biura rachunkowego

– właścicielka Bira rachunkowego nauczyła się planować swoje przychody, co spowodowało, że ze spokojem mogła patrzeć w przyszłość

– klienci najmniejsi rozszerzyli zakres usług, z których skorzystali, a niektórzy odeszli ponieważ tak szeroki zakres usług nie był im potrzebny.

– wprowadzenie nowego cennika, ilości darmowych konsultacji oraz ograniczenie czasu dla klienta – im więcej czasu, tym inny pakiet cenowy zwiększyło przychody firmy o 20% w czasie niespełna kwartału.

 

Te wszystkie działania możesz wprowadzić u siebie w firmie. Więc jeśli chcesz prowadzić dochodowy biznes, skup się na :

– analizie czasu pracy – co i ile ci zajmuje

– sprofilowaniu klienta – dowiesz się, który klient jest dla Ciebie najbardziej dochodowy

– planowaniu swoich przychodów.

 

To wszystko nauczysz się robić przerabiając mój kurs online “JAK OGARNĄĆ FINANSE W BIZNESIE”, którego kolejna edycja już 11go października. Policz sobie, ile to jest -20% zwiększone zarobki w Twoje firmie? Sporo? Zastanów się ile chcesz za to zapłacić?

Indywidualna współpraca ze mną kosztuje parę tysięcy złotych. Skorzystaj z okazji i za kilkaset złotych możesz stworzyć dochodowy biznes. Pamiętaj, „Zarabiają korporacje, my też możemy”!! Dodatkowo dla pierwszych osób, które podejmą decyzje o zakupie w ciągu 24h będzie możliwość udziału w szkoleniu online #DOCHODOWAFIRMA czyli zarządzaj firmą i zarabiaj miliony.

 

 

A jeśli dopiero myślisz o założeniu fimy albo niedawno to zrobiłeś, zrobiłaś – zapraszam Cię na BEZPŁATNY WEBINAR 5 błędów jakie popełnisz na starcie firmy oraz przepis na to jak ich uniknąć i stworzyć dochodową firmę!

.

Dodaj komentarz