Czy firma może być sztafetą?

miniatura blog EB

Pamiętasz jakie emocje towarzyszyły Ci przy starcie Twojej firmy? Jakie były to plany, marzenia i gwarantowany sukces?! ACH!!

Były plany wakacji kiedy chcesz, wolność i decydowanie o wszystkim. Że będzie i czas i pieniądze. Że wszystko będzie szło jak z płatka i tylko trzęsienie ziemi może Ci przeszkodzić w realizacji Twoich marzeń.

A jak to wygląda dzisiaj? Możesz powiedzieć: wszystko się zgadza? Masz i czas i pieniądze? Spełniasz marzenia, podróżujesz, masz czas dla rodziny, a Twoja firma bez Ciebie działa jak w zegarku?

Wielu z przedsiębiorców, którzy trafiają do mnie na konsultacje, nie ma niestety takich sukcesów. Mówią, że pracują ponad siły. Ich typowy dzień pracy to nie 8 godzin, a często 10, nawet 12. Nie mają czasu dla rodziny, nie mają pieniędzy. Codzienność to niepłacący klienci. Proszenie się o swoje pieniądze. Wydłużające się zlecenia, które nie tylko zabierają czas, ale także zaplanowane zyski. Przez to nie tylko nie mają pieniędzy, ale topnieją oszczędności (jeśli takie kiedykolwiek były). Kolejny etap to zadłużanie się i rosnące raty. Słowem równia pochyła. Droga ku przepaści.

 

PRZEDSIĘBIORCĘ ZROZUMIE TYLKO INNY PRZEDSIĘBIORCA, prawda?
ŻYCIE PRZEDSIĘBIORCY TO NIE JEST PASMO SAMYCH SUKCESÓW.
Zrozumie to tylko ten, kto to przeżył.

 

Czasami własna firma staje się kamieniem u szyi. Zaciska, uwiera, nie daje oddychać. Brakuje oddechu, by nabrać powietrza, nie ma możliwości złapać dystansu, nie ma czasu na refleksję, ani na rozwój.

Ale UWIERZ MI, można inaczej.

Wyobraź sobie, że Twoja firma to sztafeta.

Gdzie pracownicy i klienci przekazują sobie pałeczkę. Wystarczy tylko, że każdy każdemu przekazuje pałeczkę i cała sztafeta pięknie dobiega do końca. Jeśli natomiast choć jeden z uczestników sztafety się przewróci ……… Nie ma szans na dotrzymanie terminu zlecenia, nie ma możliwości otrzymania pieniędzy na czas. Wszystko się sypie. Całość rozwala się, zostają tylko frustracje, stres i nerwy.

W Twojej firmie ważne jest, by stworzyć kilka obszarów, które są kluczowe do prowadzenia działalności i połączyć je razem swoistą sztafetę.

Nawet jeśli jesteś jednoosobową działalnością gospodarczą , dobrze wiedzieć jakie to obszary. Przyglądać się im. Rozwijać, a kolejnych etapach łączyć. Nawet w jednoosobowej działalności z pewnością robisz:

  • pozyskujesz klientów – ważne by był to proces trwały, płynny, a nie doraźny.

  • obrabiasz całą dokumentację – czyli prowadzisz proces wytwarzania produktu i usługi

  • masz do „obrobienia” całą masę papierów i zadań, które musisz zrobić, a które są swoistym pożeraczem czasu. Czyli administracja Twojej firmy.

Teraz jak to połączyć w całość? Jak zbudować tą sztafetę?

Mam dla Ciebie rozwiązanie. Jeśli brak Ci pomysłów na zbudowanie struktury Twojej firmy, zapisz się na konsultacje ze mną. Podam Ci gotowe rozwiązania mich klientów, a także mechanizmy wielkich firm, które pomogą Ci prowadzić dochodowy biznes.
Termin konsultacji możesz zarezerwować TUTAJ

Zapraszam Cię także na bezpłatne spotkania live z cyklu #dochodowafirma TUTAJ, gdzie w każdy poniedziałek pokazuję jak prowadzić biznes, by prowadzenie biznesu było przyjemnością, a nie karą.

Razem stworzymy dochodowy biznes. Pamiętaj, zarabiają korporacje, my też możemy!

Dodaj komentarz