JAK SIĘ ODNALEŹĆ W NOWYM ŁADZIE, CZYLI KOGO NOWY ŁAD ZMIECIE Z POWIERZCHNI?

jak sie odnaleźć w nowym ładzie

Nowy ład spędza sen z powiek nam wszystkim. Kiedy czytasz ten artykuł jest już po 20-tym stycznia, a ja, zapewne Ty także, nie wiesz, jakie będą Twoje podatki, o składce do ZUS nie wspomnę. Nie wiemy jak liczyć, generalnie niespecjalnie wiele wiemy. Niestety 🙁

O tym jak się odnaleźć w nowej rzeczywistości podatkowej powie Ci zapewne Twój księgowy. On pomoże Ci wybrać odpowiednią dla Ciebie formę prawną, podatkową i razem podejmiecie słuszne dla Ciebie decyzje.

Ze swojej perspektywy powiem Ci jedno. Jako przedsiębiorcy w tym roku musimy koniecznie skupić się na kilku rzeczach. Zanim jednak przejdziemy do konkretów, to przypomnę to co mówię moim klientom.

 

Pamiętaj, że zadaniem księgowego jest to, by mieć porządek w papierach i jak najmniej kontroli
z urzędów. On nie jest odpowiedzialny za kreowanie naszych zysków. Mówi się, że dobry księgowy powie Ci jak masz robić, by zarobić i nie płacić podatków. Nie zgadzam się z tym. Cenię sobie rzetelność i prowadzenie biznesu w zgodzie z panującym prawem. Chcę mieć spokojny sen.

 

Twoim z kolei zadaniem (moim także), czyli przedsiębiorców, ważne jest, by zająć się zarabianiem, sprzedażą, klientami. Dla mnie jest to priorytet na ten rok. I zachęcam, by stał się także Twoim. Skupiamy się na sprzedaży i zarabianiu. Przez ten kwartał skupiamy się tylko na tym. W kolejnym zobaczymy, co się będzie działo. Jaka będzie rzeczywistość. Ten rok planujemy maksymalnie w blokach kwartalnych.

Dlatego, by żyć w miarę spokojnie – bo biznes sam w sobie niesie wiele emocji, wydarzeń i zdarzeń, skupmy się w tej rzeczywistości na:

  • Sprzedaż – koniecznie licz jak najczęściej koszty, które musisz ponieść, by stworzyć swoje produkty czy usługi. W biznesie online jest to prostsze, tam koszty są w miarę przewidywalne. Natomiast w biznesie, który handluje towarem sytuacja wygląda zupełnie inaczej. W naszej rodzinnej firmie, średnio musimy podnieść faktury za zlecenia o ok. 25%. Czyli za ten sam towar w styczniu 2021 roku nasi klienci płacili np. 10.000,00 zł, dziś jest to 12.500,00 zł. Przeliczone dokładnie w ostatnich dniach. Zobacz jak to wygląda u Ciebie.

  • W sprzedaży dobrze negocjuj warunki umowy. Każdy z przedsiębiorców ma tę samą sytuację. Każdy będzie chciał zabezpieczyć swoje koszty, by nie być zaskoczonym otrzymaną fakturą. To będzie bardzo wymagający dla nas czas. Pilnuj tego. Zastanów się jak skonstruować umowy, by nie zostać z niczym. Zadbaj o swoje zyski.

  • Koszty. Moi klienci liczą koszty każdego tygodnia. Taki system wprowadź u siebie. Poświęć czas na ten nawyk. Jeśli powiesz mi, że nie masz czasu, ja Ci odpowiem, że nie stać Cię na to, by tego nie robić. Po prostu. W tym roku więcej czasu będziesz musiała / musiał poświęcić na pracę biurową. Taką, której nie widać. Ale to pomoże Ci prowadzić dochodowy biznes. Bez tego nie przetrwasz.

Pamiętaj, że kryzys jest jednocześnie szansą na wybicie się. Rockeffeler (amerykański przedsiębiorca, uznawany za najbardziej bogatego człowieka na świecie) najwięcej dorobił się na kryzysie. Znajdź w Internecie lub w książkach (jeśli czytasz) info o nim. Historia może kontrowersyjna, jednak taka jest prawda. Zarobił w kryzysie najwięcej.

Wykorzystaj szanse. Pamiętaj, że rynek nie znosi próżni. Na miejsce jednych pojawiają się drudzy. Zadbaj o to, by to nie Ciebie zmiotło. Dlatego na ten kwartał zajmij się liczeniem. Licz wszystko. Koszty. Sprzedaż. Licz, ile zleceń w miesiącu robisz. Policz, jakie masz jeszcze moce przerobowe. Co może Ci pomóc w zwiększeniu sprzedaży.
I znowu policz wszystko. I tak w kółko.

Wiem, chcesz robić swoje zlecenia. W tym jesteś najlepsza/y. Ale tylko, gdy będziesz liczyć, będziesz mogła/ mógł robić to co umiesz najlepiej. Bez tego nowy ład zmiecie Cię z rynku.

Jak zarządzać firmą, by zarabiać miliony?
Z kim budować silny biznes i zarabiać?
Od czego zacząć? Kto może Ci w tym pomóc?

Zapisz się na BEZPŁATNE wyzwanie
ZARZĄDZAJ FIRMĄ I ZARABIAJ MILIONY,
czyli jak prowadzić
dochodowy biznes.

I odbierz mini e-book 5 rzeczy, które musisz robić każdego miesiąca, by prowadzić dochodowy biznes.

START WYZWANIA: 21.02!

.

Dodaj komentarz