MNIEJ TRACIĆ I WIĘCEJ ZARABIAĆ

mniej tracic wiecej zarabiac

Przed nami nowy rok w nowej rzeczywistości. Każdy z nas przedsiębiorców z niepokojem patrzy w przyszłość myśląc sobie, czy ja to wszystko uciągnę i dam radę? Skąd na to brać? Zmieniać formę działalności? Przenosić się gdzieś ? Co robić? O ile na te pytania odpowie ci Twój księgowy, bo tylko on zna Twoją firmę od tej strony, o tyle ja mogę Ci powiedzieć jedno. Nie ma znaczenia forma prawna twojego biznesu o ile zarządzanie sprzedażą, trzymanie kosztów w ryzach i łączenie tego w całość nie wychodzi Ci najlepiej. Niestety.

Ostatnio na moich mediach społecznościowych zrobiłam ankietę pytając się moich odbiorców, jakie tematy chcieliby poruszyć w 2022r na moim profilu, co jest dla nich ważne w biznesie, a co jest ich bolączką. Okazało się, że większość z nich chce po prostu więcej zarabiać, a nawet mniej tracić. Pierwszą odpowiedź rozumiem, większość przedsiębiorców tak odpowiada. Druga natomiast mocno mnie zastanowiła. Mniej tracić. Tracić zysków, czy w ogóle tracić? Bo jeżeli firma przynosi permanentnie straty, łatasz dziury na bieżąco, wspomagasz się kredytem lub co gorsza finansujesz stare zobowiązania z bieżących zleceń to powiem jedno: JEST ŹLE, NAWET BARDZO. I to jest ostatni moment na to, by wziąć się za swoją firmę. I to na poważnie.

Bycie przedsiębiorcą nie jest łatwe. Nie każdy do tego się nadaje nawet jeśli jest najlepszy w wykonywaniu tego, co robi. Dziś samo wykonanie dobrze swojej usługi to za mało by prowadzić dochodowy biznes. Do tego potrzebne jest jeszcze kilka umiejętności:

  • Po pierwsze sprzedaż – nie umiesz sprzedawać, nie masz zleceń – nie masz z czego płacić swoich zobowiązań. Jak mówi moja szefowa z korpo – Klienci to tlen naszych biznesów. Trzeba dbać o to, by nigdy tego nie zabrakło.
  • Trzymanie kosztów w ryzach – zwłaszcza dziś. Trzeba mocno trzymać się za portfel. Inflacja szaleje, wszystko drożeje i moim zdaniem zostanie to z nami na najbliższe 2-3 lata. Tym bardziej trzeba trzymać się za kieszeń. A wierz mi nie ma takiej kasy, której nie da się wydać.
  • Łączenie wszystkiego, co powyżej w całość. Dostajesz duże zlecenie? Cieszysz się jak dziecko? Super!, sprawdź tylko, czy zabezpieczasz swoje pieniądze. Sprawdź wiarygodność klienta, uwzględnij to w płatnościach, pobieraj zaliczki, dziel prace na etapy. Nie czekaj zbyt długo na swoje pieniądze. Tylko tyle i aż tyle. To nie łatwy proces.
  • LUDZIE – to ogromnie ważny element całej układanki. Dziś ciężko o pracowitych i odpowiedzialnych ludzi. Duża rotacja to kłopot, zadłużeni pracownicy to normalna rzeczywistość. Dobry zespół jest na wagę złota. Tym bardziej każdy właściciel dmucha i chucha na swój zespół.

Sporo tych nitek do utrzymania w jednej ręce. A to wszystko jest tylko w Twojej jednej ręce. Jedna nitka ucieknie Ci z ręki i wszystko się wywala. Bycie przedsiębiorcą to spore wyzwanie, ale także spora odpowiedzialność. Na końcu czeka super nagroda, satysfakcja, poczucie spełnienia i pieniądze. Wielu przedsiębiorców na pieniądze wskazuje na końcu całego łańcuszka. Wielu z nich to idealiści, którzy twierdzą, że lubią pomagać innym. Tylko czy wolisz mniej tracić, czy więcej zarabiać? Odpowiedz sobie na to pytanie sam w zaciszu swojego biura.

 

A jeśli nie wiesz jak się do tego zabrać, od czego zacząć zapraszam Cię do udziału w bezpłatnych szkoleniach i wyzwaniach, płatnych kursach, konsultacjach czy nawet współpracy bezpośrednio ze mną. Pomogę Ci poprowadzić dochodową firmę. Zapraszam Cię do:

  • Cotygodniowych livów na moim profilu na Facebooku w każdy poniedziałek o godzinie 20.00 tam dzielę się wiedzą i pokazuję historie moich klientów – przedsiębiorców
  • Zakupu webinarów, które cieszyły się największą popularnością w cenie zaledwie 37 zł czyli w zamian kawy i ciacha na mieście pierwszy krok do osiągnięcia dochodowego biznesu wszystkie informacje znajdziesz na www.firmup.eu/sklep
  • Kurs online Jak ogarnąć finanse w biznesie – to must have dla każdego przedsiębiorcy. Tutaj pokazuję jak panować nad kosztami, planować sprzedaż i realizować zyski. Więcej informacji znajdziesz na www.finansewbiznesie.pl
  • Menadżer do wynajęcia, – tak możesz przez kilka miesięcy (min. 3) pracować bezpośrednio ze mną w Twojej firmie. Tutaj zachęcam Cię do kontaktu mailowego biuro@firmup.eu – razem ustalimy bolączki i rozwiążemy Twoje kłopoty.

  • Konsultacje – wybierz czas, termin i ile godzin chcesz porozmawiać. Przedsiębiorcy nie mają czasu ani nie mają z kim porozmawiać o swoje firmie. O pracy koncepcyjnej mogą praktycznie zapomnieć. Dlatego zachęcam Cię do kontaktu ze mną. Napisz, zadzwoń, umów się. Pogadamy i rozwiążemy Twoje bolączki.

Na koniec życzę Ci jak zawsze wszystkiego dochodowego! I do zobaczenia w Internecie lub na żywo.

Dodaj komentarz