Money For Business Formula oczami klientki. Przeczytaj rozmowę z uczestniczką mojego programu mentoringowego.

money for business formula

Poznaj drogę mojej klientki, właścicielki biura rachunkowego z województwa małopolskiego, uczestniczki poprzedniej edycji programu MONEY FOR BUSINESS FORMULA.

Jestem osobą, która od 25 lat pracuje w księgowości. Przeszłam przez wszystkie szczeble kariery od księgowego, samodzielnego księgowego, kierownika kosztów, głównego księgowego i doszłam do momentu, w którym pojawiały się dzieci rodzina i inne obowiązki. Co zrobić? Jak to pogodzić? O rezygnacji z pracy nie było mowy. 

Podjęłam decyzję i zdobyłam Certyfikat Ministerstwa Finansów o nr 16633/2007 i otworzyłam Biuro Księgowe. Mieści się ono na podkrakowskiej wsi i prowadzę go już od 16 lat.

Na początku wystarczało mi na ZUS

Na początku było mi bardzo ciężko. Wystarczało na zapłacenie przedszkola i mój ZUS, ale z czasem było coraz lepiej, lecz nigdy nie było to, co chciałam osiągnąć. Zawsze byłam za miękka i dochód mojej firmy mnie nie satysfakcjonował. Moje zaangażowanie i ciężka praca nie przynosiła tak wymiernych efektów jak bym chciała.

Przyszedł czas pandemii i zmienił moje poglądy

Dziś zatrudniam pięciu pracowników, którzy też mają swoje wymagania finansowe i chcą pracować w godnych warunkach. To wszystko kosztuje i na wszystko trzeba zarobić, przydałoby się mieć jeszcze z tego zyski. Zostawało niewiele lub prawie nic.

Rozmowa z uczestniczką programu Money For Business Formula

– Co skłoniło Panią do wzięcia udziału w programie MONEY FOR BUSINESS FORMULA?
– Do podjęcia decyzji o udziale w programie MONEY FOR BUISINESS FORMULA skłonił mnie niski dochód, na który pracuję po 10 godzin dziennie. I brak pomysłu na poprawienie sytuacji.Chcesz otrzymywać konkretne wskazówki jak więcej zarabiać w swojej firmie?

Zostaw swój adres e-mail i zostańmy w kontakcie!

.

– Jakie miała Pani oczekiwania, zapisując się tego programu?
– Wchodząc do programu oczekiwałam pomysłów na poprawienie sytuacji, odświeżenia wiedzy z marketingu, chciałam się dowiedzieć, jak inne osoby radzą sobie z takimi problemami, jak wychodzą z twarzą z rozmów o finansach z klientem.

Ile czasu wymagało wprowadzenie wiedzy do firmy (czas kursu plus własna praca)?
Wprowadzenie zmian w firmie trwa nadal, to są zmiany długotrwałe, ponieważ zmiany cenników dokonuje się raz w roku. Nie każdy klient się z tym godzi są twarde negocjacje, zmienia się u mnie sposób naliczania wynagrodzeń na usługę, wprowadzam nowe systemy, które pozwolą odzyskać mi trochę czasu. Powoli przekazuję pracownikom część swoich obowiązków, lecz wiąże się to teraz czasami z poświęceniem każdemu więcej czas na wdrożenie. 

Kiedy przyszły pierwsze efekty?
Już w pierwszym kwartale, dokładnie po drugim miesiącu było to znacząco widoczne na moim koncie bankowym. Kosztowało to dużo pracy, ale było warto.

Co było dla Pani zaskoczeniem w programie?
– W programie zaskoczyło mnie to, że nawet w mojej branży muszę pisać e-maile do potencjalnych klientów, to sprawiło mi największą trudność (pochwalenie się swoim doświadczeniem, umiejętnościami i tym, co oferuję w swojej pracy), ponieważ podejście moich klientów do naszej pracy jest deprymujące (niejednokrotnie klient potrafi zadzwonić i polecieć nie miłą wiązanka tylko dlatego, że ma zapłacić podatek).

Co było największym wyzwaniem podczas programu?
Najwięcej trudności przynosi mi autoreklama, wyciąganie ręki po klienta, kuszenie go swoimi zasobami, czyli ogólnie sprzedaż i marketing, sama praca nie jest dla mnie trudna.

Co Pani stosuje od czasu wzięcia udziału w kursie, a czego wcześniej nie było w Pani codzienności?
– W mojej codzienności od czasu kursu jest tworzenie różnych zestawień i tabel, które pokazują mi, jak się ma moja firma. Są to przydatne narzędzia, z których można wcześniej wyczytać, co się dzieje i zareagować jeszcze przed zamknięciem miesiąca. Faktury za usługę wystawiam tylko raz w miesiącu.

 Czy liczyła Pani swój biznes w sposób wskazany w programie?
– Liczyłam go w sposób biura rachunkowego, zgodności z prawem, urzędami. Tego sposobu nie stosowałam.

Wystartowały zapisy do mojego autorskiego programu

MONEY FOR BUSINESS FORMULA

To 5-tygodniowy program, który zmieni Twój biznes z firmy, która ma obroty, na firmę, która ma PIENIĄDZE!

Program MONEY FOR BUSINESS FORMULA to sprawdzone sposoby i procesy, które pomogą Ci przebić szklany sufit w swojej firmie i zarabiać lepiej niż kiedykolwiek!

Dla kogo jest ten program? 

  • dla osób prowadzących swoją firmę, którzy chcą osiągnąć stabilne i przewidywalne dochody,

  • dla osób, które planują otworzyć swój biznes i chcą dobrze wystartować,

  • dla osób, które chcą w swych firmach poprawić sprzedaż i przychody,

  • dla osób, które chcą poprawić swoją płynność finansową,

  • dla osób, które chcą odzyskać czas i pieniądze w biznesie.

Zapraszam Cię do odwiedzenia strony programu i zapoznania się ze szczegółami.

Jeśli interesuje Cię temat finansów w biznesie, sprawdź inne artykuły:

Znajdź mnie również w Social Mediach:

Dodaj komentarz