POMIESZANIE Z POPLĄTANIEM, czyli wymiksuj się z tego natychmiast i zbuduj dochodową firmę.

dochodowa firma

Zastanawiasz się, jak zbudować dochodową firmę? Czy w Twojej firmie każdy wie co ma robić? Czy działasz systematycznie, a każdy z Twoich ludzi ma kreślony zakres prac i działania, które musi zrobić? A może działasz elastycznie w zależności od sytuacji? Przez ostatni rok konsultacji z moimi klientami widzę jeden problem, który pojawia się praktycznie w każdej firmie, z którą mam przyjemność pracować.

POPLĄTANIE Z POMIESZANIEM – tak to nazwałam dla siebie, ale także dla Ciebie, bo od razu wiesz, co ten zwrot za sobą niesie. W firmach, które istnieją na rynku po kilka, kilkanaście lat, mają za sobą kawał czasu i kilka dobrych lat prosperity, pojawia się kłopot.

WSZYSCY ROBIĄ WSZYSTKO.

– Jak potrzeba realizować zlecenia i wysyłać – ręce na pokład i pakujemy.

– Jak posucha w sprzedaży – wtedy poszukujemy klientów.

– Trochę się ruszy – znowu ruszamy z wykonaniem zleceń.

I tak w kółko.

Dochodowe firmy, z długą historią, z sukcesami, ze sporymi zespołami, mają to samo wyzwanie przed sobą. POUKŁADAĆ STRUKTURĘ W FIRMIE.

Jak zbudować dochodową firmę

Zrób porządek w organizacji. Klient w organizacji ma być przekazywany jak pałeczka w sztafecie. Sprawnie i szybko, a firma w tym czasie nie może tracić prędkości. Pałeczka nie może upaść. Nie mogą wszyscy nagle stanąć i jej szukać. To ma być proces bez przestoju, ciągły.

Nie dziw się, że Twoje przychody są niestabilne

- jeśli działasz niesystematycznie to Twoje dochody są tego odzwierciedleniem.Chcesz otrzymywać konkretne wskazówki jak więcej zarabiać w swojej firmie?

Zostaw swój adres e-mail i zostańmy w kontakcie!

.

Nie dziw się, że nie zarabiasz

– skoro każdy robi wszystko. Podział zadań usprawni poszczególne procesy i zwiększy ich efektywność. Ludzie lubią zakresy działań i chcą wiedzieć za co są odpowiedzialni. Wtedy czują się bezpiecznie i masz u nich autorytet.

Nie dziw się, że zdarza się, że nie wszystkie zadania są robione na czas.

Jeśli każdy robi wszystko, to rozmywa się odpowiedzialność. A to prosta droga donikąd. Każdy pracuje według własnych zasad i oczekiwań, a nie zgodnie z zasadami firmy.

Brak porządku w firmie, poplątanie z pomieszaniem działów i odpowiedzialności powoduje, że firmą nie rządzą Twoje zasady, a przypadek. A to z kolei ogranicza Ciebie i Twój biznes.

Dochodowa firma dzięki strukturom

Struktura w firmie, choćby najprostsza, usystematyzuje proces pozyskiwania klientów, a co za tym idzie Twoje dochody staną się przewidywalne i stabilne. Aby zacząć w nowym roku budować stabilny biznes oddziel: pozyskiwanie klientów od realizacji zleceń, obsługę Klienta od pozyskiwania Klienta.

Jeśli masz mały zespół, wystarczy, że zadania przydzielisz osobom, a wymiana na stanowiskach będzie występować jedynie w przypadku urlopów, L4 itp.

Dochodowa firma i liczby

80% więcej w ciągu roku – tyle możesz poprawić swoje dochody, jeśli ustawisz strukturę w firmie. Oddzielenie pozyskiwania klientów (obsługi klientów) od wykonywania usługi i realizacji zleceń taki dało wynik w naszej firmie. Slajd z PIT-ów pokazuję na moich webinarach FIRMA MARZEŃ. Więc jeśli interesuje Cię ten temat zapraszam na kolejny webinar już w połowie stycznia 2024. Zapisy startują początkiem stycznia.

30% mniej miesięcznie – tyle ucieka Ci zleceń w ciągu każdego miesiąca jedynie przez to, że nie jest wydzielony dział sprzedaży. Niech to będzie jedna osoba i ma ustalony proces obsługi klienta oraz pozyskiwania klientów.

Wiem, że czytając ten wpis zastanawiasz się, no dobra, ale jak znaleźć na to czas? Kiedy bieżączka pochłania, życie wciąga, rodzina oczekuje, a firma jest jak studnia bez dna?

Mam dla Ciebie jedną odpowiedź.

Więcej czasu nie będzie. Skoro nie masz go dziś, to nie zmieniając nic, nic się nie zmieni, a efekty pozostaną takie, jak do tej pory. Jeśli chcesz zmiany i więcej pieniędzy zmianę musisz zacząć od podstaw.

Dochodowa firma to uporządkowana firma

Uporządkuj swój biznes, a będzie dochodową firmą. Mam dowody na to, że nie wykorzystujesz potencjału swojej firmy. Twoja firma może więcej niż Ci się wydaje. A dobra organizacja skutecznie Ci w tym pomoże.

Pamiętaj, myśl z długą perspektywą. Na wprowadzenie nowych rzeczy trzeba dać firmie czas i być wytrwałym. Na nowe procesy daj sobie czas 3 miesiące, potem kolejne 3 sprawdzaj, jak działają, kolejne 3 to analiza i modyfikacja dotychczasowych. I taki cykl powtarzaj, nie rezygnuj.

Sukces odnoszą ci, którzy mają w sobie chęć działania. Wierzę, w to, że nie brakuje Ci tego. 2024 rok niech będzie Twoim rokiem. Rokiem porządków, większych dochodów i stabilizacji biznesu. A ja będę Cię w tym procesie wspierać. Życzę Ci wszystkiego dochodowego!

Jeśli interesuje Cię temat finansów w biznesie, sprawdź inne artykuły:

Znajdź mnie również w Social Mediach:

Dodaj komentarz