Zaplanuj swój biznes i osiągnij cel

zaplanuj swój biznes

Chcesz zaplanować swój biznes i osiągnąć cele w 2024 roku? Gratuluję Ci, że czytasz ten artykuł. To znaczy, że poważnie myślisz o swoim biznesie i widzisz w sobie potencjał na sukces.

Chcesz wykorzystać 2024 rok, aby Twoja firma zarabiała, tyle ile Ty chcesz, a nie tyle ile rynek Ci oferuje? Chcesz wreszcie zrzucić kajdany ograniczonej płynności finansowej i zacząć oddychać pełną piersią?

Na pewno tak! A skoro to czytasz, to znaczy, że jesteś gotowy/a do działania.

Zaplanuj swój biznes – zasady planowania

Aby osiągnąć cele biznesowe i finansowe potrzebny jest PLAN. Bez tego nie będzie efektów, za to chaos masz jak w banku w pakiecie z brakiem efektów. Twoje działania poprowadzą Cię jedynie donikąd, a Ty idziesz po określony CEL.

Oto zasady PLANOWANIA SWOJEGO BIZNESU na przestrzeni roku i spisywania celów, którymi kieruję się w swoim biznesie (zarówno w firmie produkcyjnej jak i w działaniach firmy szkoleniowej) , a którymi nasiąknęłam w pracy w domu inwestycyjnym czy bankach.

Wykorzystaj poniższe zasady i zaplanuj swój biznes!

1. MIERZ WYSOKO I NIE BÓJ SIĘ ZARABIAĆ

Twoje cele to Twoje decyzje. Bądź w tym roku ambitny/a i nie ograniczaj swojej wyobraźni. To zawsze się opłaci. Jeśli nawet nie zrealizujesz swojego planu WOW (o tym poniżej) to inne wersje też będą Cię satysfakcjonowały!Chcesz otrzymywać konkretne wskazówki jak więcej zarabiać w swojej firmie?

Zostaw swój adres e-mail i zostańmy w kontakcie!

.

2. TWOJE CELE MUSZĄ BUDZIĆ W TOBIE EMOCJE

To będzie paliwo napędowe do działań i wsparcie w trudniejszych momentach. Nuda nie mobilizuje do działania. Niech Twoje cele nie będą więc nudne. Znajdź w nich swoje „DLACZEGO”, zapisz je na kartce i wracaj w chwilach słabości. Raz zapisane, zostaje w głowie na dłużej. Korzystaj z tego.

3. DUŻE CELE DZIELĘ NA MNIEJSZE

Rozpisz na miesiące kolejne mniejsze cele, które pomogą Ci osiągnąć cel końcowy. Nie osiągniesz wielkich celów bez stawiania małych kroków.

4. KONSEKWENCJA

To klucz do osiągnięcia swoich zaplanowanych rezultatów. Aby pomóc sobie w procesie zrób cotygodniową aktualizację swoich postępów. W naszej firmie spotykamy się raz w tygodniu z zespołem i omawiamy miejsce, w którym jesteśmy i działania, które musimy podjąć, aby zrealizować swoje plany.

5. SŁABE MOMENTY PRZEKUJ W SIŁĘ DO DZIAŁANIA

Bywają momenty, kiedy mamy dosyć, wtedy nie odpuszczaj. Wykorzystaj moment na przekucie tego w paliwo do działania. Pomartw się 15 minut i koniec! Działaj dalej!

6. NIE REZYGNUJ

Z moich obserwacji wynika, ze większość z przedsiębiorców rezygnuje z wprowadzonych działań gdy jest bardzo dobrze osadzona w procesie. Wprowadzona jest rutyna działań lub robi się ciut pod górkę. Czasami pojawiają się kłody pod nogami, ale to powinno Cię zmobilizować do aktualizacji planów w oparciu o aktualne wydarzenia, a nie do rezygnacji.

Zaplanuj swój biznes z dobrze ułożonym PLANEM

Jeśli chodzi o plan przychodów to zdradzę Ci mały sekret, który stosuję w swojej firmie. Robię trzy warianty planów. Jeden z nich jest moim marzeniem, jednak realizacja każdego jest ok. Poniżej planu minimum nie akceptuję wyników. Skorzystaj z tego i działaj u siebie:

PLAN MINIMUM = PRZYCHÓD Z ZESZŁEGO ROKU + INFLACJA + MÓJ WSKAŹNIK (10%)

PLAN SUPER = PRZYCHÓD Z ZESZŁEGO ROKU + INFLACJA + MÓJ WSKAŹNIK 15%

PLAN WOW = PRZYCHÓD Z ZESZŁEGO ROKU + INFLACJA + MÓJ WSKAŹNIK 25%

Stwórz swój plan, dzięki któremu zarobisz w swojej firmie, handlowej, usługowej czy produkcyjnej działającej lokalnie tyle ile chcesz. Wykorzystaj sezonowość w biznesie i uwzględnij to w swoich planach. Wiadomo przecież, że wszystkie miesiące nie będą jednakowe. Rozpisz to. Zobacz, jak wyglądał 2023 i uwzględnij to u siebie.  

U nas prawdopodobnie najlepsze momenty w roku to będą marzec-czerwiec i wrzesień-listopad. Reszta może być różna. Dlatego warto znać swoją firmę w liczbach. Dzięki temu umiesz planować i realizować swoje cele, a odstępstwa od planu nie będą Cię wkurzać.  

Na koniec życzę CI wszystkiego dochodowego na ten Nowy 2024 rok. 

A jeśli chcesz więcej usłyszeć na temat budowania dochodowej firmy zapraszam Cię na webinar FIRMA MARZEŃ. Startujemy 16go stycznia o godz. 20.00 na zamkniętej platformie.
Zarezerwuj czas i miejsce.   

Jeśli interesuje Cię temat finansów w biznesie, sprawdź inne artykuły:

Znajdź mnie również w Social Mediach:

Dodaj komentarz