7 powodów przez które tracisz pieniądze w swojej firmie, mimo, że masz sporo klientów

new miniatura BLOG

Masz klientów, ale wciąż nie widzisz swoich pieniędzy? Brzmi znajomo? Odnajdujesz się w takich sytuacjach? Pracujesz najdłużej ze wszystkich, pozyskujesz klientów, obsługujesz ich, jednak wciąż nie widzisz swoich pieniędzy?

Twoi pracownicy dostają wypłaty, kontrahenci pieniądze, urzędy dostają podatki, a dla Ciebie nic nie zostaje? Zastanawiasz się, co jest powodem? Ta sytuacja jest nagminna wśród prowadzących swoje biznesy.

Poniżej lista 7 powodów takich sytuacji, które Cię mogą dotyczyć

1. Cena

Czy czasami nie sprzedajesz za tanio? Bierzesz pod uwagę wszystkie czynniki składowe?

2. Czas

Przedłuża się czas wykonania usług, klienci przekładają terminy. Ty przekładasz swoje prace razem z nimi i robią Ci się tzw. puste przebiegi?Chcesz otrzymywać konkretne wskazówki jak więcej zarabiać w swojej firmie?

Zostaw swój adres e-mail i zostańmy w kontakcie!

.

3. Ilość

Sprzedajesz za mało. Planujesz jaką ilość swoich usług / produktów musisz sprzedać każdego miesiąca? Wiesz jak wygląda rzeczywistość? Z mojego doświadczenia wynika, że to najczęstszy powód braku pieniędzy na koncie.

4. Należności

Masz za długie terminy płatności plus klienci sie opóźniają. Stąd na koncie pustka.

5. Zapasy

Masz za dużo na magazynie - przez co duża gotówka jest zamrożona. Sytuacja związana z pandemią spowodowała, że musimy zadbać o towary dla naszych klientów. To zrozumiałe. Jednak musisz też pamiętać o swoich pieniądzach.

6. Koszty

Masz za duże koszty funkcjonowania firmy.

7. Nie planujesz cash flow

Czyli nie wiesz kiedy wpłyną Ci pieniądze, od kogo. Po drodze gubisz klientów, a w rezultacie zdarza się, że klienci muszą się upominać o swoje zamówienia, a Ty zapominasz o wystawieniu faktur.

Te 7 punktów może stworzyć błędne koło w Twojej firmie. Nawet jeśli występuje u Ciebie tylko kilka z nich mogą Cię wprowadzić na złe tory. I zbudować puste konto. Dziś do prowadzenia biznesu już nie wystarczy samo dobre wykonanie usługi. To przecież robisz i wiesz, że czegoś brak, skoro nie ma pieniędzy.

Dlaczego firma nie zarabia? Wróć do górnej części artykułu i zastanów się co możesz poprawić w swojej firmie. Wybierz jeden z powodów i popracuj nad jego poprawą. Nie bierz wszystkiego na raz. To bez sensu. Nie otrzymasz żadnego efektu. Codzienne życie Ci na to nie pozwoli. Bieżączka i gaszenie pożarów odciągną Cię od tego. Skup się na poprawie jednego celu. Popracuj nad nim. Sprawdzaj efekty. Monitoruj i wprowadzaj zmiany. Daj sobie czas.

Duże efekty nie przychodzą od razu. Prowadząc firmę potrzeba dużo więcej umiejętności niż dobre wykonanie usługi. Paradoks polega też na tym, że w codziennym życiu firmy wykonanie usługi zabiera Ci najmniej czasu. Reszta to pozyskiwanie klientów, papiery, dokumenty, reklamacje, towary, urzędy i inne.

Chcesz przyspieszyć budowanie dochodowej firmy?

Zapisz się na webinar FIRMA MARZEŃ – 3 zasady prowadzenia dochodowej firmy handlowej, usługowej i produkcyjnej działającej lokalnie.

Widzimy się na platformie ZOOM 9tego lutego o godzinie 20.00.

Do zobaczenia,
Jak zawsze życzę Ci wszystkiego dochodowego!

Jeśli interesuje Cię temat finansów w biznesie, sprawdź inne artykuły:

Znajdź mnie również w Social Mediach:

Dodaj komentarz