Co Ci dadzą metody korporacji w Twojej firmie i czy w ogóle można coś dzięki temu osiągnąć?

miniatura blog EB

Co odpowiesz na pytanie: Czy metody korporacji można zastosować w małej firmie? Zastanowisz się?, czy od razu powiesz ….. “eee nie, to nie dla mnie. Mnie to nie dotyczy, u mnie jest inaczej. Gdzie korporacja, a gdzie ja!!(…)”

Powiem Ci jedno: tak reagują wszyscy moi klienci. Każdy z kim rozmawiam mówi w ten sposób:

  • Po pierwsze, wydaje się, że niemożliwe jest przeniesienie metod , które dotyczą tak wielkich firm na nasze poletko małych przedsiębiorców.
  • Po drugie, powstaje wrażenie, że pojawią się kolejne obowiązki do zrobienia, a czasu do tej pory jak na lekarstwo, a co dopiero na kolejne rzeczy.
  • Po trzecie, pojawia się kolejne pytanie ile czasu na to wszystko trzeba.
  • I po czwarte, jeśli mają być efekty to po jakim czasie się pojawią?

 

Zaczynam więc rozwiewać te wątpliwości. I teraz moje pytania:

  • Co jesteś w stanie zrobić by poprawić swoją firmę?
  • Ile czasu możesz wygospodarować w tygodniu by poprawić swoje finanse ?
  • Ile jesteś w stanie zapłacić by Twoje zarobki wzrosły od 15 do 60% w skali roku?

Weź głęboki oddech i zastanów się. Napisz odpowiedzi, najlepiej na kartce papieru, zapisz i zapamiętaj. To się przyda w przyszłości. Z doświadczenia wiem, że nie będą to ani wielkie liczby ani wielkie kwoty. Jedynie zwiększenie zarobków może spowodować, że oświecą Ci się oczy 🙂 .

I teraz przechodzę do konkretów. W stosowaniu metod korporacji nie chodzi o to by się stać korporacją. Przede wszystkim nie ta skala i nie ma takich szans. W każdym przypadku chodzi o to samo, by zmienić zasady działania Twojej firmy, Twoje myślenie i sposób prowadzenia działalności. Nie ważne czy jesteś jednoosobową firmą, czy masz pracowników, czy prowadzisz spółkę. Akurat w tym przypadku forma działalności nie ma kompletnie znaczenia. Jak zaczniesz zarabiać przynajmniej setki tysięcy to o tym pomyślisz. Teraz chodzi o to, by zacząć zarządzać swoją firmą jak korporacja, a na koniec cieszyć, się, że Twoje dochody zwiększą się. A Ty to odczujesz to na swoim koncie, w portfelu i w życiu.

 

Co zyskasz stosując metody dużych firm – korporacji – w swoje firmie?
Otóż:

  • Nauczysz się myślenia strategicznego. Dowiesz się jak budować strukturę firmy, bo ta rośnie i zmienia się wraz z rozwojem firmy.
  • Nauczysz się panować nad swoim portfelem, wydatkami.
  • Dowiesz się dlaczego uciekają Ci pieniądze i gdzie są te dziury którymi uciekają.

Metody korporacji uporządkują Twój biznes, zaczniesz myśleć do przodu. Nauczysz się lepiej rozumieć swój biznes. Choć może to brzmi teraz jak magia, ale tak będzie. Zbudujesz strukturę, będziesz wiedzieć kiedy, co się dzieje i jak ma wyglądać przyszłość. Nauczysz się wyciągania wniosków i planowania rzeczy na bazie tego co się wydarzyło i co się wydarzy w przyszłości. Po pierwsze nauczysz się strategii i wyciągania wniosków. Tak w skrócie. W metodach korporacji nie ma lania wody, mowy o przekonaniach i innych ogólnych tematach. Jest sam konkret: analiza, wyciąganie wniosków, strategia i cel. Potem zadania, harmonogram i osiągnięcie celu. Tylko tyle i aż tyle.

Niestety w szkołach od II-giej wojny światowej uczą nas budowy pantofelka, wkucia na pamięć kilku rzeczy i co najwyżej analizy wiersza. To co nam się przydaje w życiu codziennym niestety musimy nauczyć się sami. No chyba, że stać Cię na świetne zachodnie uczelnie lub drogie prywatne wyższe szkoły. Dla innych ( w tym dla mnie ) jedyną drogą do tej pory, by nauczyć się biznesu, jest uczenie się od korporacji. Oni mają przepracowane wszelkie warianty już milion razy. Wiedzą co kiedy, pod jakim wpływem się wydarzy. Robili to i robią przez dziesiątki lat. My tyle czasu nie mamy. Ty też tyle czasu nie masz.

 

Teraz czas na Ciebie. Znajdź czas. Nie duży. Godzina w tygodniu na początek wystarczy. Zastanów się, zaobserwuj przeanalizuj. Ja Ci w tym pomogę. Pierwszy krok możesz wprowadzić teraz.

Dziś wystartowała sprzedaż szkolenia online na platformie zoom, #dochodowafirma, czyli jak wykorzystać metody korporacji w swojej firmie. Tam dowiesz się o głównych rzeczach, które możesz wprowadzić natychmiast. Efekty zależą od Ciebie. Działasz – efekty są, nie działasz – efektów nie ma. Trudno spodziewać się nowych efektów, robiąc wciąż to samo, jak powiedział Albert Einstein.

Pamiętaj, zarabiają korporacje, my też możemy. Wszystko zależy od Ciebie. Moi klienci już to wiedzą, teraz czas na Ciebie!!

Dodaj komentarz