JAK NETWORKING MOŻE WESPRZEĆ TWOJĄ FIRMĘ W SPRZEDAŻY?

networking co to jest

Czy znasz coś takiego jak networking? Miał_ś okazję uczestniczyć w spotkaniach networkingowych? Jeśli nie masz w tym temacie doświadczenia, koniecznie przeczytaj ten artykuł i skorzystaj z tej wiedzy, budując dochodową firmę handlową, usługową lub produkcyjną działającą lokalnie.

Networking – co to jest

Networking według wikipedii to proces wymiany informacji, zasobów, wzajemnego poparcia i możliwości, prowadzony dzięki korzystnej sieci wzajemnych kontaktów.

Żeby tego doświadczyć zachęcam Cię do odbycia kilku takich spotkań i przyjęcia zaproszenia od Twoich znajomych przedsiębiorców. Zanim zdecydujesz się na opłacenie składki bądź na kilku takich spotkaniach. Poznaj organizację i przedsiębiorców. Potem podejmuj decyzje.

Networking w Polsce

W Polsce jest wiele organizacji, które prowadzą działalność networkingową, jedną z nich jest BNI Polska, w której miałam okazję być uczestniczką przez 2 lata. Zostałam zaproszona na jedno ze spotkań biznesowych organizowanych na Śląsku. Spotkania odbywają się wcześnie rano, bo na 7.00, czasami 6:45, raz w tygodniu.

Decydując się na uczestnictwo w takich spotkaniach trzeba wpisać w kalendarz cotygodniowe spotkania i zarezerwować sobie na to czas. Inaczej nie będziesz miał z tego zakładanych korzyści.Chcesz otrzymywać konkretne wskazówki jak więcej zarabiać w swojej firmie?

Zostaw swój adres e-mail i zostańmy w kontakcie!

.

Networking – co mi to dało

Oto kilka z tych rzeczy:

– zadbałam o rozgłos swojej firmy w środowisku lokalnym – poprzez spotkania 1:1 z członkami organizacji miałam możliwość zaprezentować swoje usługi przedsiębiorcom, do których nie dotarłabym w tzw. „zimnych kontaktów”

– miałam możliwość nawiązania kontaktów z firmami znacząco większymi od siebie i „podglądnięcia” ich w temacie zarządzania, sprzedaży i relacji biznesowych

– zdobyłam doświadczenie zarządzania grupą przedsiębiorców, ponieważ przez rok byłam Prezeską jednej z takich grup na Śląsku.

– zdobyłam szereg kontaktów biznesowych, które pozostały do dziś, czyli utrzymuję kontakty nawet po wygaśnięciu członkostwa

Na co musisz być gotowy/a decydując się na członkostwo?

– zajmie Ci to sporo czasu – cotygodniowe spotkania z grupą, poznawanie członków organizacji, aktywność w grupie. Z mojej strony można to oszacować na około łącznie 10h tygodniowo, czasami więcej. Bez poświęconego czasu efekty przyjdą albo znacząco później lub wcale

– bycie aktywnym w organizacji – to oznacza przyjmowanie pewnych funkcji w grupie networkingowej, która pomaga organizacji być bardziej efektywną. To oznacza dla Ciebie więcej obowiązków.

– koszty finansowe – trzeba opłacić składkę członkowską oraz ponosić koszty dodatkowe takie jak np. koszt śniadań biznesowych

Networking niewątpliwie wspiera Twoją sprzedaż w firmie. Jest to jedna z dróg, które możesz korzystać w budowaniu dochodowej firmy. Warto skorzystać choćby po to rozreklamować się lokalnie. Zanim podejmiesz jednak decyzję czy opłacić składkę, zachęcam Cię do sprawdzenia czy są tam twoi potencjalni klienci, ewentualnie czy są tam kontrahenci, dla których chcesz lub/i możesz wykonywać zlecenia.

Jeśli chcesz zwiększyć sprzedaż tym co masz, a pozyskujesz klientów przez Internet zachęcam Cię do zerknięcia do artykułu: Jak zwiększyć sprzedaż bez ponoszenia kosztów, tym co masz , o 20% już w kwartał?

Jak zawsze życzę Ci wszystkiego dochodowego i do zobaczenia na live, w Internecie i na platformie kursowej.

Jeśli interesuje Cię temat finansów w biznesie, sprawdź inne artykuły:

Znajdź mnie również w Social Mediach:

Dodaj komentarz