JAK ZARZĄDZAĆ SPRZEDAŻĄ W FIRMIE, TAK ABY SPRZEDAŻ BYŁA STABILNA I DOCHODOWA?

wybrane

Jak prowadzić dochodową firmę? Jak zrobić żeby firma zarabiała SYSTEMATYCZNIE? Co monitorować? Jakie działania wprowadzić w firmie, żeby sprzedaż była ciągle, a nie pojawiała się i znikała? Czy jest jakiś sposób, żeby nie gonić pracowników ciągle do pracy, a żeby jednak mieć coś w ręku?

Takie pytania pojawiają się najczęściej na moich konsultacjach biznesowych z przedsiębiorcami. Sporo frustracji narasta, gdy nie ma pieniędzy, klientów i sprzedaży.

Sprzedaż i klienci to tlen w naszych biznesach. To najczęściej tam są rozwiązania wsyztskich kłopotów. Jeśli chesz, żeby sprzedaż była systematyczna, nie pojawiała się falowo, konieczne jest żeby liczyć pewne wskaźniki. W korporacjach liczą wielokrotnie więcej. Nam na wiele lat wystarczy tylko te 3 wskażniki sprzedaży. Zastosuj u siebie, a zobaczysz jak odmieni się Twoja perspektywa i poprawi znacząco sytuacja.

1. ZAMÓWIENIA

Korzyści z liczenia tego wskaźnika to przede wszystkim wiedza, czy będziesz mieć pieniądze na kolejne dni, tygodnie i miesiące. Prowadzisz salon kosmetyczny? Twój kalendarz jest tego źródłem. Prowadzisz firmę produkcyjną- zamówienia pomogą Ci przewidzieć przyszłość. Wiesz do kiedy masz zajęty park maszynowy, jaki % zamówień pokrywa Twoje koszty stałe, a może jakieś zamówienia są już bonusem bo wszystkie koszty są pokryte? Znajomość swojej sytuacji jest konieczne do prowadzenia dochodowej firmy. Nie wróż z fusów, nie licz na księgowego. Sam zadbaj o swoje finanse. To pierwszy element, który pomoże Ci w budowaniu dochodowej firmy. Zamówienia są za niskie? Czas podjąć działania sprzedażowe. To Twój wskaźnik do biznesu.Chcesz otrzymywać konkretne wskazówki jak więcej zarabiać w swojej firmie?

Zostaw swój adres e-mail i zostańmy w kontakcie!

.

2. REALIZACJE

To idealny wskaźnik, który mówi Ci jakie moce przerobowe ma Twoja firma. Policz na koniec każdego tygodnia ile zamówień zostało zrealizowanych. Dzięki temu będziesz wiedzieć gdzie są wąskie gardła, a gdzie masz przestrzeń na kolejne działania. Uwielbiam ten wskaźnik, on pomaga nam rozwijać firmę. Podejmować decyzje dotyczące zatrudnienia, automatyzacji produkcji czy zwiększenia powierzchni, które zajmujemy.

3. PLANOWANE ZLECENIA

Tutaj sumujemy bieżące zamówienia z tzw. „spadami” z zeszłego miesiąca. Znając swoje moce przerobowe ( poprzedni wskaźnik) wiesz na jak długo masz pracę. Prawda, że super?! Znać swoją przyszłość to cudowne uczucie

ylko 3 wskaźniki, a życie staje się bardziej przewidywalne. Tylko 15 minut w tygodniu, a możesz tym, co masz, bez ponoszenia kosztów zwiększyć swoje przychody, zaplanować działania i mieć wpływ na sprzedaż.

Teraz wystarczy tylko zadziałać w firmie i wprowadzić w życie. Tylko tyle i aż tyle. Nic się samo nie wydarzy. Zacznij liczyć. A sukces sam do Ciebie się uśmiechnie. Na duże pieniądze trzeba być gotowym. Pieniądze lubią porządek i uporządkowaną drogę, żeby mogły przyjść. Znajomość wskaźników pomoże Ci w tym. Firmy, które zarabiają duże pieniądze mają takie wyniki BO LICZĄ! Tobie wystarczą te 3 wskaźniki. Pamiętaj, zarabiają korporacje, my też możemy!

Chcesz poznać więcej metod korporacji, które możesz zastosować w swojej firmie? Chcesz więcej zarabiać bez ponoszenia specjalnych kosztów?

Zapraszam Cię na webinar FIRMA MARZEŃ – 3 zasady prowadzenia firmy handlowej, usługowej i produkcyjnej działającej lokalnie.

Startujemy 12 września 2023 o godz. 20.00 na zewnętrznej platformie zoom.

LINK DO ZAPISU PONIŻEJ:

Jeśli interesuje Cię temat finansów w biznesie, sprawdź inne artykuły:

Znajdź mnie również w Social Mediach:

Dodaj komentarz