NAWYKI WARTE MILIONY – CZYLI NAWYKI BOGATYCH, KTÓRE MOŻESZ WYKORZYSTAĆ W SWOIM BIZNESIE JUŻ DZIŚ

nawyki blog

Zastanawiasz się co robią bogaci ludzie, że mają pieniądze, a prowadzenie biznesu idzie im z lekkością? Chcesz poznać ich metody, zwyczaje i nawyki? Z chęcią wprowadzisz je w życie? Chcesz wiedzieć ile będzie Cię to kosztowało? Jeśli te pytania zaprzątają Twoją głowę, zapraszam Cię do przeczytania artykułu, w którym krok po kroku pokarzę Ci nawyki bogatych i pokażę jak wprowadzić w życie.

Poniżej lista nawyków bogatych ludzi, które możesz wprowadzić już dziś, efekty zobaczysz zaraz po wprowadzeniu, a co ważne jedyny koszt jaki poniesiesz to czas, jaki poświęcisz na ich wprowadzenie.

Nawyk nr 1. ZAOSZCZĘDŹ 10% SWOICH DOCHODÓW I UTRZYMAJ SIĘ Z POZOSTAŁYCH 90%

Słyszysz często w radach ekonomistów, ludzi, którzy uczą zarządzania pieniędzmi hasło ”najpierw zapłać sobie”? Ten nawyk nauczy Cię właśnie skutecznego budowania poduszki finansowej czy inwestowania. Po prostu wprowadź w swój budżet pozycję pt. inwestycja/ oszczędzanie. Wprowadź w swój miesięczny budżet rachunek do zapłacenia tyle, że tym razem płacisz sobie.Chcesz otrzymywać konkretne wskazówki jak więcej zarabiać w swojej firmie?

Zostaw swój adres e-mail i zostańmy w kontakcie!

.

NAWYK NR 2. PRZYJMUJ JEDYNIE POZYTYWNE PRZEKONANIA, A NEGATYWNE WYELIMINUJ Z ŻYCIA

Wiesz, że Twoje przekonania decydują o tym kim jesteś? To w co wierzysz, decyduje o tym, kim zostajesz w życiu. Jeśli twierdzisz, że prowadzenie biznesu jest trudne, takim będzie dla Ciebie. Jeśli chcesz zmienić swoją życiową sytuację, musisz zacząć od zmiany przekonań. Aby to zrobić potrzebujesz myśli naładowanych pozytywnymi emocjami. Jak zacząć? Zacznij spisywać dziennik sukcesów. Lista twoich osiągnięć to pierwszy krok do pozytywnego myślenia.

NAWYK NR 3. BOGAĆ SIĘ POWOLI.

Zamożni ludzie mają nawyk m.in. powolnego bogacenia się . Wymaga to przestrzegania dwóch reguł: pierwsza mówi : nie trać pieniędzy, a druga: jeśli czujesz pokusę, żeby stracić pieniądze przeczytaj regułę pierwszą. Odróżniaj zachcianki od potrzeb. Zaobserwuj różnice i wprowadź w życie tą regułę. Zobaczysz dokładnie jakie emocje Tobą kierują, które powodują, że wydajesz zbyt dużo pieniędzy.

NAWYK NR. 4 NEGOCJUJ WSZYSTKO CO MOŻESZ.

Ćwicz NAWYK skutecznego negocjowania, żeby sprzedawać drożej, a kupować taniej. Dobry negocjator potrafi oszczędzać lub zyskać 10, 20 a nawet więcej z każdej transakcji finansowej. Zaoszczędzona lub zdobyta w ten sposób złotówka to dodatkowy pieniądz, który możesz wykorzystać w biznesie lub w życiu. Niech negocjowanie stanie sie Twoim nawykiem. Proś o niższe odsetki, lepsze warunki, natychmiastową zapłatę czy odroczoną płatność. Proś często, uprzejmie i grzecznie, wyczekująco i z pewnością siebie.

NAWYK NR 5. DAJ SOBIE CZAS NA BUDOWANIE SWOICH ZASOBÓW.

Na duże pieniądze trzeba być gotowym. Przeciętny milioner w USA potrzebuje około 22 lat żeby zgromadzić milion dolarów, licząc od chwili kiedy poważnie zaczyna traktować swoje sprawy finansowe. Milionerzy bogacą się powoli, stopniowo zwiększając swoją zdolność do uzyskiwania dochodu, odkładając coraz więcej zarobionych pieniędzy ale mądrze i starannie je inwestując, tak, aby z czasem pomnażały się coraz szybciej. Ty musisz robić tak samo.

NAWYK NR 6. NIE MARNUJ CZASU.

Jednym z najważniejszych nawyków, jakie możesz wykształcić bez względu na to jaki biznes prowadzisz , jest wykorzystywanie na pracę pełnego czasu, jakiego spędzasz w firmie. Zadbaj o to, by czas nie przeciekał ci przez palce. Zabierz się za zadania ważne i trudne. Przyjemne i łatwe zostaw na koniec. Skup się na zadaniach o wysokim priorytecie dla Twojej firmy. Nie idź na łatwiznę, wybierz efekty, nie przyjemności.

NAWYK NR 7. UCZ SIĘ.

Jedyna umiejętność, która będzie się liczyć w XXI wieku, to zdolność uczenia się nowych umiejętności. Z czasem wszystko się dezaktualizuje. Wyszukaj i identyfikuj dodatkowe umiejętności i zdolności, które możesz rozwinąć, aby zwiększyć wartość dodaną poprzez osiąganie jeszcze lepszych wyników . Dzięki temu staniesz się asem, a Twój biznes przyspieszy

NAWYK NR 8. OTACZAJ SIĘ WŁAŚCIWYMI LUDŹMI.

Znany mówca motywacyjny ZIG Ziglar mówi: "nie będziesz latać z orłami, gdy stale grzebiesz w ziemi z indykami". Tony Robins wysnuł tezę, że dochody każdej osoby to średnia dochodów pięciu osób z którymi spędza się najwięcej czasu. Kto to jest w Twoim przypadku? Spotykaj się więc z ludźmi, których podziwiasz, szanujesz czy stawiasz sobie za wzór. Starannie wybieraj osoby, którym pozwolisz aby miały wpływ na Twoje myśli.

Osiem nawyków. Tylko tyle, a może diametralnie zmienić Twoje życie. Nie bój się wprowadzać w życie nowych rzeczy. W czasach tak dynamicznych jak dzisiejsze, nawyki warte miliony mogą być dla Ciebie jedną z niewielu rzeczy, która będzie stabilna i niezmienna.

Jak zawsze życzę Ci wszystkiego dochodowego i zapraszam Cię do mojego newslettera. W każdą niedzielę o 18.00 otrzymasz ode mnie maila z TIPami jak prowadzić dochodową firmę. A wszystko to sprawdzone na żywym organizmie naszej rodzinnej firmy produkcyjnej.

Zapraszam na www.firmup.eu/newsletter.

Jeśli interesuje Cię temat finansów w biznesie, sprawdź inne artykuły:

Znajdź mnie również w Social Mediach:

Dodaj komentarz