Jak zwiększyć zyski w firmie?

jak zwiększyć zyski w firmie

Czy Ty też zastanawiasz się jak zwiększyć zyski w firmie? Czy także chcesz więcej zarabiać w swoim biznesie, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Wiesz, że coś trzeba zrobić, jednak nie masz na to ani pomysłu, ani czasu? Chcesz rozwiązań, a nie edukacji?

Zapraszam Cię do artykułu, w którym opiszę, co pomogło nam w naszej firmie produkcyjnej zwiększyć sprzedaż bez wzrostu kosztów, a także jak z tej metody korzystają moi klienci. Wśród nich są firmy produkcyjne (producenci odzieży, mebli) handlowe (sklepy budowlane, odzieżowe, maszyny i urządzenia) czy usługi (biura rachunkowe, firmy remontowe, projektanci, IT).

Jak zwiększyć zyski w firmie

Brak czasu jest najczęstszym powodem, który podają przedsiębiorcy jako czynnik hamujący wprowadzenie zmian w firmie. Bieżączka i gaszenie pożarów skutecznie odciąga ich od osiągania swoich celów, wprowadzania zmian w firmie i ogólnie rzecz biorąc pracy nad firmą, a nie w firmie. Dokładnie tak samo było u nas.

Stąd poniżej moja lista rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć zyski w firmie bez wprowadzania dodatkowych kosztownych zmian i bez zbytniego kosztu czasu, którego masz jak wiadomo za mało. 🙂

1. ZADBAJ O KLIENTÓW

którzy do Ciebie piszą z prośbą o ofertę, dzwonią o wyceny, kupują cokolwiek teraz. Pamiętaj, że klienci są coraz młodsi i korzystają z Internetu w każdym momencie. Stąd musisz mieć dwie rzeczy: OFERTĘ zrozumiałą dla klienta, aby sam mógł podjąć decyzje o zakupie. Druga rzecz to fakt, że klient, przychodząc do Ciebie, podjął decyzję o zakupie. Twoją rolą jest, by ZAKUPY zrobił w Twoim sklepie. Ważne są: proces rejestracji zapytań, kontakt do klienta i aktywna postawa w sprzedaży. Dokładnie system Obsługi Klienta opisałam w artykule Jak zwiększyć sprzedaż w firmie.Chcesz otrzymywać konkretne wskazówki jak więcej zarabiać w swojej firmie?

Zostaw swój adres e-mail i zostańmy w kontakcie!

.

2. OPTYMALIZUJ PROCESY POZYSKIWANIA KLIENTÓW

Jeśli pozyskujesz klientów przez stronę www, spotkaj się z agencją, która to robi i prześledź dokładnie, jak i kiedy klienci wchodzą na stronę. Może się okazać, że są dni, kiedy nikt na nią nie wchodzi, a budżet z tego dnia można przełożyć na inny bardziej efektywny dzień. Dodatkowo sprawdź, czy słowa kluczowe dokładnie odzwierciedlają Twój profil działalności. U nas miało to duże znaczenie. Ponieważ obsługujemy firmy nikt na stronę nie wchodzi w piątki od 16.00 do 24.00, ale w sobotę jest ruch po czym, znowu zamiera w niedzielę. Warto to znać, aby nie przepalać kasy. Dalej jesteś w budżecie, ale przenosisz go na efektywne dni. Sprawdź koniecznie. Nie wydajesz kasy, robisz tym, co masz, bez dodatkowych kosztów.

3. NOWE ŹRÓDŁA POZYSKIWANIA KLIENTÓW

Zimne telefony i e-maile do klientów, którzy kiedyś kupili, a którzy z jakiegoś powodu teraz korzystają z innych dostawców. Napisz, zadzwoń. Przypominaj się z ofertą minimum raz w miesiącu. W ten sposób możesz zwiększyć zyski w firmie! Wystarczy, że zrobisz sobie folder na dysku Google z ofertą, referencjami i zdjęciami z realizacji i wyślesz po prostu link z jedną stroną oferty. Mniej pracy, a efekty mogą Cię zaskoczyć. Wrzuć adresy do narzędzia np. MailerLite i wtedy wysyłasz e-mail (zajmie Ci to 2 minuty), a trafiasz do wszystkich. Na pracę z narzędziem i dalsze procesy przyjdzie czas później.

Jak zwiększyć zyski w firmie - podsumowanie

W naszej firmie produkcyjnej działającej lokalnie w budowlance wykorzystaliśmy te 3 ścieżki w sprzedaży. Efekty pokazały się już w pierwszym kwartale. Sprzedaż wzrosła o 30%. Teraz co roku rośniemy około 35%. Pilnujemy tych źródeł jak wody w Egipcie. Nie marnuj kasy, którą wydajesz, badaj efektywność wydawanych pieniędzy i pilnuj pozyskanych kontaktów do klientów. Szybciej sprzedasz komuś coś po raz kolejny, niż pozyskasz nowych klientów. Plus dbaj o tych, którzy sami do Ciebie trafią. W najbliższych latach to będzie główne źródło pozyskiwania klientów. Klient jest coraz młodszy. Nie chce się spotykać, nie chce rozmawiać. Podejmuje decyzje na podstawie tego, co widzi w Internecie. Musisz tam być, aby zwiększyć zyski w firmie.

Moi klienci zwiększyli swoje dochody o 18% w biurze rachunkowym, 30% w firmie remontowej i ponad 40% w firmie usługowej (naprawa aut). Teraz czas na Ciebie. Jak widzisz spory rozrzut branż, system sprawdza się u każdego. Sprawdzi się także u Ciebie.

Pamiętaj, że sprzedaży nie musisz lubić, ale musisz ją robić. Tylko tyle i aż tyle. Dobrze ułożone procesy ułatwią Ci dodatkowe rzeczy w firmie, ale o tym w następnych artykułach. Życzę Ci wszystkiego dochodowego i do zobaczenia w moich mediach społecznościowych, spotkaniach na żywo czy programach mentoringowych.

Jeśli interesuje Cię temat finansów w biznesie, sprawdź inne artykuły:

Znajdź mnie również w Social Mediach:

Dodaj komentarz