PREZENTOWNIK 2022 – POMYSŁY NA PREZENTY DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

new miniatura BLOG

Święta tuż, tuż, więc i wśród Przedsiębiorców czas na prezenty! Każdy z nas będący na drodze do zarabiania pieniędzy szuka wiarygodnego źródła wiedzy. Sama wciąż szukam, sporo rozmawiam z przedsiębiorcami i korzystam z ich poleceń. Dziś chciałabym Ci przedstawić kilka propozycji, które uważam, że każdy przedsiębiorca powinien znać. I są to prezenty, które są i dla zabawy, i dla rozwoju.

Poniżej opowiem Ci o kilku z nich. Dodam też linki do zakupów. Potraktuj to proszę, jako subiektywne polecajki przedsiębiorczyni

1. Dla zabawy – gra planszowa CASHFLOW – WYDOSTAŃ SIĘ Z WYŚCIGU SZCZURÓW

Gra przeznaczona dla osób powyżej 14go roku życia. Choć powiem szczerze, że grałam z prawie 13-to latkiem i świetnie się orientował w grze, szybko załapał. Więc jeśli macie wokół siebie ciekawskie dzieciaki to spokojnie, możecie sobie zafundować taki wieczór.

Gra polega na budowaniu swojego finansowego życia w oparciu o warunki w jakich przyszło nam żyć. Losowo wybierasz kim jesteś, możesz być nauczycielem, kierowcą ciężarówki, pilotem linii lotniczych, menedżerem, sekretarką, prawnikiem i wieloma innymi osobami. Po prostu losujesz swoje życie. Do tego otrzymujesz warunki płacowe, wiesz ile zarabiasz, ile masz dzieci itd. Po rzucie kostką spotykają Cię różne zdarzenia, jak urodzenie dzieci, szkoły, zmiana pracy, urlopy, donacje czy przewinienia skarbowe. I tak, każde wydarzenie coś Cię kosztuje. Albo ILEŚ CIĘ KOSZTUJE 😉 Uczysz się budować swoją niezależność finansową, poduszkę bezpieczeństwa. Z czasem inwestujesz, budujesz majątek. To wszystko dokumentujesz w liczbach, czyli to co ja kocham najbardziej. Przecież liczby mają swoją moc. Tutaj widać wszystko 🙂 Wszystko widać w tabelce, którą sam/a uzupełniasz. Więcej zostawiam dla Ciebie. Fajna zabawa, choć może wydawać się nieco długa. Czas gry może trwać nawet 3h. Ale w przerwie świątecznej, może znajdziesz chwilkę czasu. Na pewno pomoże Ci w budowaniu świadomości finansowej. Polecam z serducha. Poniżej link do zakupu, cena gry to koszt ok. 300,00 zł

          LINK do gry Cashflow

prezent (3)

2. Dla początkującego przedsiębiorcy – TRYLOGIA BOGATEGO OJCA Roberta Kiyosaki.

Warto przeczytać te książki w momencie, gdy marzysz o byciu przedsiębiorcą, chcesz uwolnić się od etatu, a także gdy jesteś na początku swej drogi w biznesie. Pierwsza książka z trylogii, to książka, którą pochłonęłam w zaledwie dwa wieczory. Napisana językiem powieści, osadzona w rodzinach dwóch kumpli z podwórka. Warto czytać, warto notować, warto zapamiętać sporo cytatów. Kilka z nich mogą zagościć na wygaszaczu Twojego telefonu. Przy okazji można wyrobić sobie własne zdanie na temat budowania majątku. Fajnie zobaczyć jak np. własny dom jest traktowany w Polsce, a jak w innych krajach. Dla nas to majątek, podstawa. Dla innych pozycja w bilansie, która do momentu całkowitej spłaty kredytu (jeśli tak finansowaliśmy swój majątek) jest tylko generatorem kosztów. Poznasz potęgę dyscypliny, budowania silnego zespołu, doświadczeń. Kolejne dwa tomy to INWESTYCYNY PORADNIK BOGATEGO OJCA I KWADRANT PRZEPŁYWÓW PIENIĘDZY. Warto przeczytać, wyrobić sobie własne metody i zdanie w oparciu o swoje okoliczności i doświadczenia. Cena trylogii to koszt ok. 150 zł.

          LINK do Trylogii

prezent (4)Chcesz otrzymywać konkretne wskazówki jak więcej zarabiać w swojej firmie?

Zostaw swój adres e-mail i zostańmy w kontakcie!

.

3. BIBLIA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW – SCALLING UP. Dlaczego niektóre firmy odnoszą sukces, a inne nie?

Autor Verne Harnisch i zespół Scaling Up. To jest obecnie mój TOP OF THE TOP z książek, które miałam przyjemność czytać do tej pory. Wreszcie ktoś wziął wszystko do kupy i napisał podręcznik jak prowadzić firmę. Znajdziesz tutaj wszystko, omówione są tutaj takie tematy jak: finanse w biznesie, jak zrekrutować pracownika, jak prowadzić casch flow, strategia dla małych i mikro firm, jak zwiększyć skalę małej firmy i oczywiście jak zarządzać pieniędzmi. Dostaniesz tutaj gotowe formularze, które od razu możesz wprowadzić w życie w firmie. Będziesz wracać i wracać do tej książki. To naprawdę bardzo dobra pozycja. Napisana językiem, który zrozumie każdy. Wystarczy tylko powoli, krok po kroku wprowadzać w życie. Cena tej książki to zaledwie 55zł.

prezent (1)

4. Myślisz o inwestycjach – zacznij od tej pozycji: FINANSOWA FORTECA Jak inwestować skutecznie i mieć święty spokój. - Marcin Iwuć.

Jeśli czujesz opór przed ekonomią, jeśli myślisz, że książki o inwestowaniu są nudne, nie chcesz zajmować się akademicką wiedzą tylko praktyczną – ta książka jest dla Ciebie. A do tego język jakim pisana jest ta książka powoduje, że chcesz więcej i więcej. Nie odkładasz, nie zostawiasz na półce z myślą, że kiedyś to niej wrócisz tylko czytasz. Marcin to finansista z doświadczeniem i znaczącym w ekonomi tytułem CFA, świetnie pisze słowem przyjaznym dla każdego. Spokojnie możesz tutaj spędzić kilka wieczorów na tej lekturze. Polecam serdecznie, szczególnie tym z Was, którzy pytają się mnie od czego zacząć w inwestowaniu swoich pieniędzy. Myślę, ze tutaj znajdziecie sporo odpowiedzi na nurtujące Was pytania.
Cena tej pozycji to koszt 98 zł.

           LINK do książki

prezent (2)

Mam nadzieję, że spodobają Ci się te pozycje i znajdziesz dla nich miejsce na swojej liście prezentów. Dodaj je do perfum, biletów na wydarzenia kulturalne czy swoje inne pomysły i zestaw gotowy. A jeśli sam/a jesteś przedsiębiorcą po prostu zrób sobie prezent i wybierz coś dla siebie.

Pamiętaj, ze wiedza, to rzecz (choć raczej umiejętność), której nikt Ci nie zabierze. I zawsze, bez względu na to w jakiej sytuacji jesteś, możesz z niej skorzystać.

Życzę Ci udanych zakupów i mam prośbę, jeśli przeczytałaś/eś ten artykuł do końca daj proszę mi znać pod postem choćby za pomocą emotki, ze ten artykuł i to co tutaj znajdujesz ma dla Ciebie wartość.

Z góry Ci za to bardzo dziękuję i jak zawsze życzę Ci wszystkiego dochodowego!

Jeśli interesuje Cię temat finansów w biznesie, sprawdź inne artykuły:

Znajdź mnie również w Social Mediach:

Dodaj komentarz