SERCE FIRMY JEST W SPRZEDAŻY!

artykuł serce firmy

Dziś do prowadzenia firmy samo dobre wykonanie usługi już nie wystarczy. Potrzeba jeszcze kilku umiejętności. Choć każdemu przedsiębiorcy wydaje się, że właśnie dobra usługa i produkt same się obronią. No niestety tak nie jest. I o tym dzisiejszy artykuł.

Wielu spośród nas, w tym my sami z naszą rodzinną firmą, popełnialiśmy ten błąd i do dziś zdarza nam się go popełnić. Prowadząc firmę liczysz na zyski, na wolność finansową, na trochę więcej czasu, na poznawaniu nowych osób, a na końcu gdzieś są pieniądze. Choć każdy z kim rozmawiam, na początku zawsze zaprzecza, potem dopiero potwierdza.

Zdarzyło Ci się kiedyś, że uległeś /aś strachowi wzięcia więcej zleceń bo bałeś/aś się, że możesz nie zrobić ich w terminie? Dodatkowo w tym czasie jesteś zawalony robotą, jednak klienci z różnych powodów przesuwają zlecenia na kolejne tygodnie? Przez to powstawał Ci tzw. Pusty przebieg? Prace stoją, nowych zleceń nie ma, a Ty plujesz sobie w twarz, że przecież można było wziąć te zlecenia, które pojawiały się na horyzoncie?

To bardzo częste zjawisko wśród przedsiębiorców. Każdego to kiedyś dopadło. Albo dopadnie, to po prostu kwestia czasu. Każdy tę lekcje musi przerobić.

W takim razie jak pracować żeby tego uniknąć?
Odpowiedzi jest kilka:

Po pierwsze:

Koniecznie musisz znać swoje moce przerobowe. Po prostu musisz wiedzieć, ile możesz w danym czasie obsłużyć klientów, zrobić produktów czy wykonać usług. To konieczne. Do tego uwzględnij czas na poprawki, ewentualne reklamacje czy po prostu życiowe przypadki. Czas w tym zakresie jest kluczowy. Twoi ludzie muszą wiedzieć ile i na co mają czasu. Ty także pilnuj swojego czasu pracy z Klientem. Nie przedłużaj, nie wymyślaj nowych rzeczy. Bądź zasadniczy/a i trzymaj się ustaleń. Właśnie przekraczanie czasu pracy, warunków umowy powoduje, że uciekają Ci pieniądze.

Po drugie

Sprawdzaj, jak najczęściej swoje marże i zyski. Zgubą przedsiębiorców jest brak tej czynności. Wystarczy jedna pomyłka, której nie wykryjesz, a dodatkowo będzie powielana przez Ciebie, czy Twoich ludzi i możesz stracić majątek. Znam takie przypadki. Bez kontroli i analizy niejedna firma przestała istnieć. Powielany błąd, niesprawdzany proces może kosztować Cię majątek.Chcesz otrzymywać konkretne wskazówki jak więcej zarabiać w swojej firmie?

Zostaw swój adres e-mail i zostańmy w kontakcie!

.

Po trzecie:

Dokładnie musisz wiedzieć, ile kosztuje Cię firma i ile musisz zarobić każdego miesiąca. W obecnych czasach (mamy listopad 2022) gdzie ceny naszych kredytowych zobowiązań idą w górę, nasze budżety każdego miesiąca wyglądają inaczej. Tego musisz pilnować jak oka w głowie. Po prostu musisz liczyć!

Pamiętaj, że liczby mają swoją moc. Mówią do Ciebie. Pokazują Ci w która stronę iść. W dużych firmach – korporacjach – tymi działaniami (liczeniem) zaczyna się i kończy każdy dzień. Ty także musisz znać swoje liczby. One są Twoim drogowskazem, one są Twoimi światłami na skrzyżowaniu. Jeśli nie wiesz w którą stronę iść, koniecznie POLICZ! Liczby zminimalizują ryzyko, przynajmniej w większości. Pamiętaj, samo się nic nie wydarzy. Jeśli chcesz prowadzić zyskowny biznes i oddychać pełną piersią – po prostu MUSISZ LICZYĆ.

A jeśli nie wiesz, jak się do tego zabrać, zapraszam Cię na pokład
Kursu – JAK OGARNĄĆ FINANSE W BIZNESIE.

Kurs, w którym nauczysz się m.in. zarządzać sprzedażą, trzymać koszty w ryzach i łączyć to wszystko w całość.

Właśnie wystartowała sprzedaż, w cenach listopadowych. Czyli uwzględniamy tutaj promocje BLACK FRIDAY. Mam nadzieję, że dołączysz do kursu i zobaczymy się w nim, a dodatkowo może wybierzesz spotkania w grupie lub konsultacje ze mną. Zapraszam!

Jeśli interesuje Cię temat finansów w biznesie, sprawdź inne artykuły:

Znajdź mnie również w Social Mediach:

Dodaj komentarz