3 WAŻNE RZECZY W SPRZEDAŻY W FIRMIE HANDLOWEJ, USŁUGOWEJ I PRODUKCYJNEJ DZIAŁAJĄCEJ LOKALNIE

sprzedaz w firmie BLOG

 W każdej firmie sercem firmy jest SPRZEDAŻ. Nie ma sprzedaży – nie ma klientów, nie ma klientów – nie ma zysków, nie ma zysków- biznes nie istnieje.

Codzienne obowiązki, codzienna gonitwa powoduje, że tracimy z oczu to co w biznesie najważniejsze: ZYSKI I PIENIĘDZE.

Jak zwiększyć sprzedaż w firmie? Jak poprawić finanse w biznesie? Jak zwiększyć sprzedaż bez ponoszenia specjalnych kosztów?
Poniżej przedstawiam Ci 3 rzeczy, które pomogą Ci polepszyć swoją sytuację zarówno na koncie, jak i w portfelu:

1. Pilnuj czasu pracy

- jednym z największych złodziei zysków w firmie jest CZAS. Pilnuj założeń vs. Wykonanie. Z doświadczenia z współprac z moimi klientami wynika, że większość z nich boryka się z tym, że czas realizacji zleceń nie trzyma się założeń. Jakie jest na to wyjście? Tutaj zachęcam Cię do mierzenia każdego zalecenia pod względem czasu wykonania prac. Pomoże Ci to uśrednić czas dla wszystkich zleceń. Oczywiście potem możesz pogrupować zlecenia wg swoich kategorii ale póki co zacznij od podstaw. W kolejnym kroku zobacz czy masz przestrzeń na to by mieć w tzw. Procesie „obróbce” więcej zleceń. Jeśli powiesz mi, ze nie masz na to przestrzeni to niestety mam dla Ciebie złą informację. Musisz ją znaleźć. Nie ma innej możliwości. Z doświadczenia wiem, że aby zarobić na koszty w miesiącu potrzebujesz dwukrotność tej kwoty w sprzedaży, żeby zamknąć miesiąc jednynie na „Zero”. Czyli pokrywasz wszystkie koszty plus Twoje wynagrodzenie.

2. Pozyskuj klientów ciągle

- w firmach, w których za proces sprzedaży odpowiedzialny jest jej właściciel sprzedaż pojawia się i znika, tak można podsumować te działania. Własciciel poszukuje klientów, kiedy skończy obsługę dotychczasowych zleceń. W czasie realizacji zamówień klientów pozyskiwanie klientów praktycznie nie istnieje. W firmach, które zatrudniają kilka – kilkanaście osób zdarza się, ze nie ma praktycznie w ogóle handlowców. W micro firmach ( 2-3) osoby ten proces także wygląda jak sinusoida. I tutaj konieczna jest kompletna zamiana nawyków i sytemu pozyskiwania klientów. Konieczne jest pozyskiwanie klientów w procesie ciągłym. Szukanie klientów, wysyłanie ofert, odpowiedzi na zapytania, negocjacje , podpisanie umowy ( zlecenia), realizacja. Taki proces zajmuje często miesiące. Dlatego ważne jest żeby trwał ciągle. To pozwoli Ci na przewidywanie przyszłości. Zaplanowanie przychodów, zaplanowanie zleceń. Dowiesz się dzięki temu jak wygląda Twoja branża. Te dane to kopalnia wiedzy dla Twojej firmy. Nie korzystanie z nich to ogromny błąd!Chcesz otrzymywać konkretne wskazówki jak więcej zarabiać w swojej firmie?

Zostaw swój adres e-mail i zostańmy w kontakcie!

.

3. Słaby SERWIS

- Zbyt długi czas na odpowiadanie na zapytania. – w czasach kiedy wszystko jest bardzo szybkie musimy się do tego dostosować. I nie ma co narzekać. Jeśli wycena trwa kilka dni ( co zrozumiałe, zdarza się ) napisz maila z podziękowaniem za wysłanie zapytania i napisz, że odpowiedź z wyceną dostanie klient za X dni. Nie zostawiaj Klienta bez odpowiedzi. Jeśli tak się stanie, Klient znajdzie sobie kogoś, kto spełni jego oczekiwania i dostanie odpowiedź szybciej. Dziś w czasach dużej konkurencji jednym z elementów, które Cię mogą wyróżnić to Serwis. Jakość Obsługi Klienta, terminowość realizacji, dotrzymywanie ustaleń to klucz do sukcesu. Jeśli tego nie pilnujesz sam sobie strzelasz w kolano. W sytuacjach kryzysowych informuj Klienta o zaistniałej sytuacji. Nie ma nic gorszego jak brak informacji, czy ignorancja. Sam chcesz być dobrze poinformowany. Zadbaj więc w tym zakresie o swoich klientów. To po prostu im się należy. A chcąc prowadzić dochodową firmę to rzecz konieczna.

Serce firmy to SPRZEDAŻ.
Nie ma sprzedaży – nie ma klientów, nie ma klientów – nie ma zysków, nie ma zysków- biznes nie istnieje.

Zadbaj o swój biznes i zarabiaj ile chcesz. To jest możliwe choć nie jest łatwe. Potrzeba na to czasu. Ale to najważniejszy KROK, dzięki któremu moi Klienci zwiększyli swoje zyski nawet o 80% w niespełna rok.


Na koniec życzę Ci wszystkiego dochodowego i zachęcam do tego, by zadbać o serce swojej firmy.

Jeśli interesuje Cię temat finansów w biznesie, sprawdź inne artykuły:

Znajdź mnie również w Social Mediach:

Dodaj komentarz