4 RZECZY, KTÓRE HAMUJĄ ROZWÓJ TWOJEJ FIRMY

Rzeczy które hamują rozwój Twojej firmy

Zastanawiasz się, co hamuje rozwój Twojej firmy? Myślisz sobie, że gdybyś wiedział/a co poprawić to zrobisz to od razu, tylko niech Ci ktoś powie, co to ma być? Masz przecież ludzi, fajny zespół, klientów lojalnych, nowi też się pojawiają,  nie wiesz dlaczego tego wszystkiego nie widać na koncie? Prowadzenie biznesu to nie bułka z masłem. Nie dla każdego i nie każdy sobie z tym poradzi. Czasami musisz zrobić krok w tył żeby zrobić milowy krok w przód. Czasami trzeba zrzucić hamulec, by pojechać bez problemów.

Dziś zapraszam Cię do lektury artykułu, który przybliży Ci 4 rzeczy, które najczęściej hamują biznesy. Sprawdź czy Cię dotyczą i wprowadź zmiany w swojej firmie.

Wśród moich klientów są przeróżne branże. Od branży kreatywnej, przez biura rachunkowe, usługi IT. Dalej możesz zobaczyć budowlankę, na przemyśle kończąc. I pomimo tego, że wszyscy różnią się od siebie, wszystkich łączy ten sam problem. Chcą się rozwijać lecz nie wiedzą jak. Ich biznes cały czas coś hamuje. Cały czas coś jakby zaciągało hamulec ręczny. A oni cały czas muszą być w drodze i na pełnym biegu. Tylko jak to zrobić skoro ręczny dobrze trzyma, opony już zjechane, a auto jedzie na felgach? Znasz to uczucie ?

Czego się pozbyć, jakie hamulce zrzucić? Poniżej lista 4 rzeczy, które hamują rozwój Twojej firmy. Postaraj się znaleźć je u siebie. 

Strategia

Zacznijmy od fundamentu. I nie kręć tutaj nosem. Zatrzymaj się na chwilę. Pierwsza rzecz, która hamuje biznesy to kompletny brak strategii. I tutaj nie chodzi o to, by trafić na listę najbogatszych Polaków w Forbes czy przynajmniej Wprost. Chodzi o odpowiedzenie sobie na pytanie: Czy jest jakiś poziom przychodów, który mnie satysfakcjonuje i postarać się ustawić sobie to jako cel. Potem zastanowić się jak to zrealizować. A to już kolejny etap.

Realizacja

U większości moich klientów jeśli chodzi o cały proces obsługi projektów – klienta - można zdefiniować w kilku słowach: Wszyscy, ktoś, każdy, nikt. Czyli nie masz sztafety w swojej firmie. Stwórz sztafetę ze swoim zespołem i sprawnie przekazujcie sobie klienta. Z etapu na etap. Ludzie muszą wiedzieć, co mają robić, do kogo monitorować proces i ile mają na to czasu. Bez komunikacji i sztafety realizacja nie wyjdzie. Tutaj hamulec jest najmocniejszy.

Ludzie

Nie zrobisz wszystkiego sam. Wiesz, że jak jest coś do wszystkiego, to jest do niczego. ALE! Musisz znać, za co każdy odpowiada. Samo delegowanie nie wystarczy. Trzeba jeszcze wiedzieć, co wymagać. O co pytać. Czym zarządzać. Jak monitorować. Inaczej zespół zrobi po swojemu. A to oznacza w większości przypadków, że źle. A z pewnością nie po Twojemu. Skąd mają wiedzieć, skoro nie przekazujesz? Nie mówisz lub nie chcesz im powiedzieć, nie chcesz, żeby wiedzieli. Kolejny główny hamulcowy Twojego biznesu.

Zatrzymaj się na chwilę!

Cieszę się, że czytasz ten artykuł. To znaczy, że zależy Ci na poprawie wyników finansowych swojej firmy! 
Jeśli chcesz budować dochodową firmę i unikać najczęstszych błędów dołącz do mojej społeczności. Możesz zrobić to tu i teraz wpisując swoje imię i mail poniżej! 
A tymczasem czytaj dalej!

.

Pieniądze

To hamulcowy, który jest pokłosiem 3 poprzednich. Skąd masz mieć pieniądze, skoro strategii nie ma, realizować nie ma kim i jak, a ludzie o niczym nie wiedzą? Pieniądze pojawią się gdy poprzednie elementy zagrają jak w orkiestrze. Musisz stworzyć w swojej firmie sztafetę. Inaczej cały czas będziesz jechać na zaciągniętym hamulcu ręcznym.

Zapytasz, jak się tego pozbyć? Powiem Ci, że małymi kroczkami. Daj sobie czas. Na każdy element przynajmniej dwa tygodnie. Potem kolejny. Twoja Firma – Twój biznes to żywy organizm, zawsze będzie się coś zmieniać. Ale dzięki tym elementom, które poprawisz będzie chodzić sprawnie, a co najważniejsze na koniec pojawią się pieniądze. A o to tutaj chodzi. Żeby prowadzić dochodowy biznes , dochodową firmę.

Dzięki, za przeczytanie artykułu!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, co trzeba zrobić, by prowadzić dochodową firmę, zapraszam Cię do mojego newslettera. Tam znajdziesz poradnik dla przedsiębiorców, który zawiera 5 punktów. Na początek to Twoja lektura obowiązkowa. Potem przyjdą kolejne elementy. Póki co odbierz Poradnik, wprowadź w życie zawarte elementy i zacznij budować zyskowny biznes.

.

Jeśli interesuje Cię temat finansów w biznesie, sprawdź inne artykuły:

Znajdź mnie również w Social Mediach:

Dodaj komentarz