KIEDY ZATRUDNIĆ PRACOWNIKA I JAK SIĘ DO TEGO ZABRAĆ?

kiedy zatrudnic pracownika

Wielu z przedsiębiorców, którzy startują ze swoim biznesem zastanawiają się kiedy jest odpowiedni czas na zatrudnienie pracownika. Inni właściciele firm zastanawiają się, kiedy jest czas na kolejne osoby w zespole. Jeśli Ty, także jesteś wśród tych osób, mam dla Ciebie kilka TIPów, które pomogą Ci znaleźć odpowiedź na to pytanie: KIEDY?

Zarządzanie zespołem to kolejny etap w biznesie, który musisz znać planując rozwój firmy. Mówi się, że prawdziwym przedsiębiorcą stajesz się wtedy, gdy zatrudniasz pierwszego pracownika. Musisz na niego zarobić, myśleć o nim i być za niego odpowiedzialnym. Ciekawa jestem czy się z tym zgadzasz, i jak to było u Ciebie. Daj znać na moich Social mediach.

Jeśli zastanawiasz się, czy to już ten moment, by zatrudnić pracownika, odpowiedz sobie na poniższe pytania. Odpowiedzi powinny same ukierunkować Cię na kolejne decyzje.

Ile?

Ile z niżej wymienionych rzeczy robisz sam? Np. marketing, sprzedaż, dokumentacja dla klienta, finanse, przelewy, dokumenty dla biura rachunkowego, inwestycje, rozwój, obsługa klienta i posprzedażowa. Jeśli większość robisz sam, to znasz odpowiedź. Czas na nowego współpracownika. Odzyskasz czas. Znajdziesz przestrzeń dla nowych rzeczy. Znajdziesz przestrzeń dla strategii i rozwoju.

Ustal podstawowe wskaźniki

Według jakich będziesz sprawdzać, czy przekazane obowiązki możesz monitorować. Np. ilość pozyskiwanych klientów, czas realizacji czy może szybkość obsługi. Ustal cel, który pokaże Ci, że ta decyzja jest słuszna. Ustal liczbę zleceń, klientów, która jasno pokaże, że ta decyzja ma sens.

Zatrzymaj się na chwilę!

Cieszę się, że czytasz ten artykuł. To znaczy, że zależy Ci na poprawie wyników finansowych swojej firmy! 
Jeśli chcesz budować dochodową firmę i unikać najczęstszych błędów dołącz do mojej społeczności. Możesz zrobić to tu i teraz wpisując swoje imię i mail poniżej! 
A tymczasem czytaj dalej!

.

Automatyzacja

Zobacz czy wprowadzenie automatyzacji przyspieszy rozwój firmy, czy lepszym rozwiązaniem jest człowiek. Np. czy zrobienie dobrze wypozycjonowanej strony internetowej i opłacanie reklam będzie tańsze w skali roku niż handlowiec, czy sprzedawca. A może wręcz odwrotnie, może potrzebujesz kogoś do obsługi napływających zleceń, bo już sam nie wyrabiasz? To bardzo dobre ćwiczenie, które pomoże Ci uzyskać czasami zaskakujące odpowiedzi.

W rozwoju firmy jest mnóstwo rzeczy, które dzieją się równolegle. Mnóstwo tematów i decyzji, które musisz podejmować jednocześnie. Czasami wydaje Ci się, że musisz strzelać na ślepo. Bez danych i kierunku. Dlatego zachęcam Cię do różnego rodzaju ćwiczeń. Niech to będzie Twoje SUDOKU. Twoja krzyżówka. Zastanów się, czy dzięki nowemu pracownikowi Twoja firma nabierze rozpędu. A najlepiej policz to. Zrób założenia, a potem konsekwentnie monitoruj i licz. Zobacz czy będzie lepiej, szybciej i taniej. I nie bój się delegować. Potem rozliczaj. Na koniec dnia to Twoja firma i Twoja odpowiedzialność. Ty wszystko włączasz, wyłączasz i Twoje decyzje.

Dzięki, za przeczytanie artykułu!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, co trzeba zrobić, by prowadzić dochodową firmę, zapraszam Cię do mojego newslettera. Tam znajdziesz poradnik dla przedsiębiorców, który zawiera 5 punktów. Na początek to Twoja lektura obowiązkowa. Potem przyjdą kolejne elementy. Póki co odbierz Poradnik, wprowadź w życie zawarte elementy i zacznij budować zyskowny biznes.

.

Jeśli interesuje Cię temat finansów w biznesie, sprawdź inne artykuły:

Znajdź mnie również w Social Mediach:

Dodaj komentarz