JAK DOBRZE ZARABIAĆ I SPEŁNIAĆ SIĘ PROWADZĄC WŁASNY BIZNES?

jak dobrze zarabiac

Prowadząc firmę można doświadczyć sporo emocji. Od euforii po wściekłość. Możesz poczuć stres ( ale każda praca go ma) z tym, że odpowiedzialność tutaj jest znacząco większa. I konsekwencje bardziej dotkliwe.

Możesz doznać także rozczarowania, zaskoczenia czy zdziwienia. I każda osoba, która się staje przedsiębiorcą musi być na to gotowa. A każdy kto już jest w biznesie, doświadczył tych i sporo więcej emocji. Istny koktajl. Z mojej perspektywy, osoby, która pomaga przedsiębiorcom prowadzić dochodowe firmy, mogę śmiało powiedzieć, że nastrój i emocje właściciela firmy są wprost proporcjonalne do stanu konta.

Pytanie tylko co dla każdego znaczy dobrze zarabiać?

Każdy przedsiębiorca chce dobrze zarabiać. Dla jednego będzie to 10 tysięcy złotych miesięcznie na czysto, dla innego 100 tysięcy, a inni wyznaczą zupełnie inną kwotę. Wiadomo, że zależy to także od ilości zatrudnianych osób, kosztów, które miesięcznie ponosisz, czy od Twojej osobistej sytuacji finansowej. Dobrze zarabiać to płacić rachunki w terminie, nie zbierać wiecznie na coś: wynagrodzenia, podatki, ZUSy, czy inne płatności. To stan konta, który pozwala na godne życie, wakacje, a przede wszystkim zabezpiecza mnie, moją rodzinę i naszą przyszłość.

Jak dobrze zarabiać?

Sporo przedsiębiorców myśli, że aby dobrze zarabiać, trzeba pracować sporo więcej niż na etacie. Tutaj podzielę się z Tobą swoją opinią i doświadczeniem. Sami prowadzimy firmę rodzinną w branży budowlanej, która jak powszechnie wiadomo jest bardzo kapryśna. Owszem, pracujemy sporo więcej. Bo temat firmy jest z nami cały dzień. Jednak w firmie jesteśmy dłużej niż 8h, tylko wtedy gdy jest to niezbędne. Dziś wiemy, że aby dobrze zarabiać, trzeba zaprzyjaźnić się z danymi, które generuje Twoja firma. Trzeba rozumieć, co mówią do Ciebie. To One są naszym wyznacznikiem i co tydzień analizujemy sporo liczb, zestawień i danych.

Analiza jako klucz do zarabiania.

Analizujemy lejki sprzedażowe, zapytania, oferty, tzw. czas życia klienta. Wiemy, ile czasu mija od momentu zapytania wysłanego przez klienta do wystawienia faktury. Wiemy, ile trwają negocjacje. Znamy sytuacje kiedy zlecenia się przedłużają. Wiemy kiedy przekładamy zlecenia z naszej strony i co jest powodem. Jednak nigdy w tych analizach nie zapominamy o tym co jest dla nas najważniejsze w firmie. Naszych zarobków. Do tego także Cię zachęcam. Po prostu polub się z tym tematem. A on Ci się odwdzięczy z nawiązką.

Zatrzymaj się na chwilę!

Jeśli interesuje Cię prowadzenie FIRMY MARZEŃ, na swoich zasadach – zapraszam Cię na darmowy webinar: FIRMA MARZEŃ – 3 ZASADY, które musisz znać prowadząc dochodową firmę handlową, usługową czy produkcyjną działając lokalnie. Poznasz metody, które m.in. pomogą Ci zaprzyjaźnić się z liczbami. Poczujesz się spełniona /y prowadząc swoją firmę. Zapraszam Cię serdecznie.

.

Jak robią to bogaci ludzie i duże biznesy?

Jeśli zastanawiasz się czasami jak to jest, że duże firmy prowadzą dochodowe biznesy, a inni mają z tym problem, z chęcią Ci na to odpowiem. Mają do perfekcji opanowane dane, które generują ich firmy. Cały proces pracy z klientem potrafią przedstawić w liczbach. Dlatego zachęcam Cię do pracy z danymi, które sam tworzysz. Każdego dnia. Wystarczy tylko policzyć. Nie ważne czy jesteś 1DG, zatrudniasz ludzi czy pracujesz sam. Forma prawna nie ma tutaj znaczenia. Każdy biznes generuje zdarzenia i liczby. Warto je znać i się z nimi zaprzyjaźnić.

Liczby pomagają mi spełniać się w biznesie.

Każdy z nas jest inny. Każdy ma inne cele. Lecz prowadząc firmę każdy chce czerpać z niego przyjemność, satysfakcję i chce spełniać się w swojej firmie. Tworząc swoje dane, tabele i liczby to one pomogą nam, że możemy czuć się spełnieni w firmie. Wiadomo, że prowadzenie biznesu to nie jest pasmo nieustających sukcesów. To ciężka praca, trud i wyzwania, które czasami nas hamują. Jednak w podejmowaniu decyzji pomagają nam liczby. Dlatego zachęcam Cię do zaprzyjaźnienia się z nimi. Wtedy poczujesz satysfakcję, spełnienie, a prowadzenie biznesu nie będzie dla Ciebie frustracją i stresem. Będą Twoją tarczą i przyjacielem.

Dzięki, za przeczytanie artykułu! Chcesz spełniać się w swojej firmie i zarabiać?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, co trzeba zrobić, by prowadzić dochodową firmę,

Zapraszam Cię na darmowy webinar. FIRMA MARZEŃ – 3 ZASADY, które musisz znać prowadząc
dochodową firmę handlową, usługową czy produkcyjną działając lokalnie.

Poznasz metody, które m.in. pomogą Ci zaprzyjaźnić się z liczbami. Poczujesz się spełniona /y
prowadząc swoją firmę. Zapraszam Cię serdecznie.

.

Jeśli interesuje Cię temat finansów w biznesie, sprawdź inne artykuły:

Znajdź mnie również w Social Mediach:

Dodaj komentarz