3 RZECZY, KTÓRE MUSISZ LICZYĆ W SWOJEJ FIRMIE, ŻEBY WIĘCEJ ZARABIAĆ, PRACOWAĆ MNIEJ, ODZYSKAĆ CZAS I PIENIĄDZE

wpis blog 10.8

Prowadzisz firmę, marzysz o tym, by wyprzedzić konkurencję? Chcesz więcej zarabiać? Chcesz mieć więcej czasu dla siebie i bliskich? Zastanawiasz się co takiego robią ci, którzy mają pieniądze, odnoszą sukcesy, mają czas dla rodziny? Otóż ONI LICZĄ. Proste liczenie w firmie może dać Ci ogromne efekty. Proste liczenie, które zajmie Ci najwyżej godzinę w tygodniu pozwoli Ci podejmować lepsze decyzje biznesowe, poprawić płynność finansową, a w konsekwencji odzyskać czas i pieniądze i pracować efektywniej i mniej.

Przez 20 lat pracy w korporacjach, a jednocześnie przez ponad 10 lat prowadzenia własnej firmy produkcyjnej wiem, że powodem przez który przedsiębiorcy nie odnoszą sukcesów finansowych jest brak liczenia. Przez to nie znają swojej kondycji, podejmują błędne decyzje biznesowe, wprowadzają nowe produkty do oferty choć te, które mają nie wykorzystały jeszcze dotychczasowego potencjału.

Zapytasz zatem co liczyć?

Poniżej lista raptem 3 działań, które pomogą Ci zarobić wreszcie porządne pieniądze.

1. DODAWANIE

Dodawaj wszystkie koszty jakie ponosisz w firmie. Zarówno prywatne, jak i firmowe. Nie czekaj na księgowego, który da Ci zestawienie 3 tygodnie po zamknięciu miesiąca. Wtedy ta wiedza obrazuje przeszłość, a Ty masz być na bieżąco.

Systematyczne liczenie, np. na koniec każdego tygodnia powie Ci w jakiej kondycji jesteś, ile wydałaś/eś pieniędzy na co zwrócić uwagę. Bądź jak duża firma. Oni każdego dnia dokładnie wiedzą jak sytuacja wygląda. Jedno działanie może zmienić Twoją sytuację.

Nie musisz tworzyć niewiadomo czego, zacznij dodawać.Chcesz otrzymywać konkretne wskazówki jak więcej zarabiać w swojej firmie?

Zostaw swój adres e-mail i zostańmy w kontakcie!

.

2. ODEJMOWANIE

Odejmij na koniec każdego tygodnia od sprzedaży koszty. Wszystkie koszty. Większość przedsiębiorców nigdy tego nie robi. Niejednokrotnie żyją myślą, że skoro jest sprzedaż to zarabiają, że wszyscy tak mają, którzy prowadzą biznes. A tak nie jest.

Jeśli wynik jest ujemny, to znaczy, że koszty są za duże. Po prostu. Tutaj nie ma innych rozwiązań. Jeśli koszty są większe niż sprzedaż to oznacza, że na coś wydałeś/Aś za dużo.

3. ZNAK WIĘKSZOŚCI I MNIEJSZOŚCI

Patrz co jest większe. Zobacz co jest większe każdego miesiąca. Czy koszty przewyższają sprzedaż? Czy odwrotnie? Czy w lipcu tego roku było tyle samo klientów co w lipcu zeszłego roku? Czy koszty są podobne/ równe każdego miesiąca. Czy ilość zleceń zwiększa się każdego miesiąca maleje, czy jest na tym samym poziomie?

Takie dane pomogą Ci odróżnić m.in. kryzys od sezonowości, zwiększyć sprzedaż czy zapanować nad kosztami.

Proste liczenie w firmie może zmienić Twoją firmę na lepsze.

Twój biznes będzie miał lepsze wyniki finansowe, a Ty odzyskasz czas i pieniądze. Płynność finansowa wreszcie się poprawi, a Ty zaczniesz oddychać pełną piersią. Tak niewiele trzeba zrobić, żeby poczuć zmianę na lepsze. Zacznij liczyć.

Korporacje liczą, ludzie sukcesu liczą, teraz czas na Ciebie. Pamiętaj, korporacje zarabiają, my też możemy!

Jeśli interesuje Cię temat finansów w biznesie, sprawdź inne artykuły:

Znajdź mnie również w Social Mediach:

Dodaj komentarz