DLACZEGO TWOJA FIRMA STOI W MIEJSCU?

blog 24.5

Prowadzisz biznes latami, masz zespół ludzi, klientów, którzy wracają, jednak nie rozwijasz się?

 

Planujesz zwiększyć dochody, wprowadzić na rynek nowy produkt, ale wszechogarniająca bieżączka i ciągłe gaszenie pożarów skutecznie Cię od tego odciąga? Zastanawiasz się jak tu wprowadzić zmiany, skoro zwykłe życie nie daje spokoju? Chcesz rozwinąć firmę, ale nie chcesz ponosić dodatkowych kosztów?

Szukasz rozwiązań, by zwiększyć dochody tylko nie chcesz już pakować kolejnych tysięcy złotych bez gwarancji zwrotu z tych inwestycji?

Doskonale Cię rozumiem. Każdy z przedsiębiorców marzy o tym, by firma była w ciągłym rozwoju, a nie stagnacji. Prowadząc rodzinną firmę także stoimy przed takimi wyzwaniami. I z własnego doświadczenia pokażę Ci dlaczego rodzinne firmy nie rozwijają się i jak temu zaradzić. Wszystko to sprawdziliśmy i sprawdzamy każdego dnia na żywym organizmie. To proces, który trwa przez cały czas. Ale dzięki temu każdego roku zwiększamy swoje przychody o minimum 25%. Poniżej lista tzw. Hamulcowych biznesu:

 

1. PRACUJESZ BEZ PLANU

Uważasz, że plan w małej firmie nie jest potrzebny. A TO BŁĄD! Nawet najmniejsza firma potrzebuje mieć plan. To jakbyś jechał autostradą z prędkością minimalną i się dziwisz, że wszyscy Cię wyprzedzają. Trzeba mieć mapę, GPSa i znaki, które doprowadzą Cię do celu. Nie można jeździć „ na pałę” (sorki za kolokwializm ale wiem, że lubicie te moje przenośnie)

2. NIC NIE WIESZ O SWOJEJ FIRMIE

To jak w życiu. Musisz mieć sprawny samochód. Jeśli silnik ledwo zipie, jedziesz na felgach, opony zdarte to nie dziw się jak nagle staniesz w miejscu. Musisz znać swój STAN TECHNICZNY! W firmie musisz znać swoje podstawowe wskaźniki. Koszty (to Twoja minimalna prędkość), sprzedaż (to kolejny wskaźnik – Twoje paliwo). Musisz wiedzieć, czy jedziesz z pełnym bakiem, czy na rezerwie. Jeśli nie ma sprzedaży w biznesie to są Twoje opary. Marża to oktany Twojego paliwa. Im więcej oktanów, tym dalej dojedziesz bez napraw, przystanków i problemów.Chcesz otrzymywać konkretne wskazówki jak więcej zarabiać w swojej firmie?

Zostaw swój adres e-mail i zostańmy w kontakcie!

.

3. JESTEŚ OD WSZYSTKIEGO – czyli od niczego.

Nie da się robić wszystko samemu. Naprawiając auto oddajesz je do mechanika. Koła do wulkanizacji, naprawy do mechanika, a o czystość dbasz na myjni. To samo w firmie! Ty jesteś od strategii, zarządzania i po to by znać się na wykonaniu usługi. Ale od pozyskiwania klientów jest handlowiec, czy minimum dobrze wypozycjonowana strona WWW, od papierów asystent, sekretarka czy księgowy. Sam wszystkiego nie ogarniesz!

4. PRACUJESZ ZA DARMO

I to często nie dlatego, ze nie płacisz sobie wynagrodzenia (choć to jest bardzo częste), ale dlatego, ze Twoje założenia nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Zlecenia się przeciągają, klienci nie płacą w terminie, a Ty jesteś ciągle na bakier ze swoimi płatnościami. Sobie płacisz na końcu, jeśli w ogóle.

Co jeszcze dodasz ze swojej strony? Daj znać na moich social mediach, pod postem w którym zapraszam Cię do tego artykułu co jeszcze blokuje rozwój firm.

A jeśli chcesz rozwiązać te kłopoty, rozwinąć swój biznes i nie stać w miejscu, zapraszam Cię do pobrania bezpłatnego poradnika dla przedsiębiorców – SEKRETY PROWADZENIA DOCHODOWEJ FIRMY.

Zostaw swój adres e-mail, odbierz poradnik i otrzymuj ode mnie wskazówki, które od razu możesz wprowadzić w swojej firmie, a ja życzę Ci jak zawsze wszystkiego dochodowego!

Jeśli interesuje Cię temat finansów w biznesie, sprawdź inne artykuły:

Znajdź mnie również w Social Mediach:

Dodaj komentarz